Na zahradě chováme pejsky i bydlíme. Prostě žijeme

16.4.2019 00:00   |   Bydlení
Zahrada je skvělým místem k odpočinku. Můžeme zde relaxovat, pracovat a budovat, posedět s přáteli, zahradničit nebo chovat mazlíčky.

Na zahradě chováme pejsky i bydlíme. Prostě žijeme

Těm chceme dopřát to nejlepší. A potom je také dobré myslet prostředí okolo nás. Udělat pořádek a zrealizovat nějakou tu praktickou vychytávku.

Když jsou zvířátka radost

Pokud vám zrovna po dvorku pobíhají malá štěňata, zaměřte se na jejich výživu. U granulí pro domácí mazlíčky, a tedy také pro psy, je potřeba se soustředit na podobné údaje, jako když kupujete jídlo pro sebe. Je to tedy jednak nutriční hodnota, ale také obsah vitamínů a minerálních látek.

Na výživu u štěňat je potřeba klást důraz o to větší. Je proto vhodné zvolit speciální granule pro štěňátka, které jsou svým složením přímo určeny pro malé pejsky. Dodají jim dostatek živin v odpovídajícím složení, potřebných zejména pro jejich správný a zdravý růst.

Když fauna dělá potíže

Zvířata mohou přinášet ale také starosti. Pokud máte na zahradě problémy s ptáky, kteří vám zanechávají trus na chodnících či na terase, tak se lze proti tomu účinně bránit. Také možná chcete zabránit vlaštovkám v hnízdění.

Existuje účinná ochrana proti vlaštovkám, tzv. hroty, díky kterým vám už nebudou kolem parapet lepit svá hnízda. Ta sice vypadají pěkně, ale na domě je nechceme. Můžete zvolit provedení:

  • Na římsy, parapety a fasády
  • Do okapů

Jako ochrana před vlaštovkami se hodí hlavně první varianta, která má různé profily pro různé způsoby montáže. Hroty jsou tupé a ptákům neublíží. Pouze jim zbrání, aby si stavěli hnízda na nežádoucích místech.

Užitečná vylepšení na pro naši zahradu

Možná bydlíte v místech, která už jsou delší dobu zasažena suchem. Poslední léta je to velké téma. Meziročně je nedostatek srážek a lidem vysychají studny.

Praktické nádrže na dešťovou vodu jsou možností, jak pomoci vaší zahradě. Můžete z nich totiž zavlažovat v době, kdy se to nesmí dělat z řádu kvůli sucha. Můžete vodu rovněž využít tam, kde se jinak plýtvá pitnou vodou, třeba na sprchování. Tak také ušetříte.

rTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci