Trendy moderního bydlení a zahradního příslušenství

16.4.2019 00:00   |   Bydlení
Bydlení, to je především kvalitně postavený dům. Dnes by měl být také nízkoenergetický, aby byl šetrný k životnímu prostředí a v neposlední řadě i k vašim financím.

moderní bydlení

Měl by být postaven z nezávadných materiálů, aby poskytoval příjemné místo pro život pro celou vaši rodinu. Důležité je také okolí domu a prostředí, které si zde pro život venku vytvoříte. Jaké jsou aktuální trendy?

Moderní dům pro život

Novým směrem ve stavebnictví jsou tzv. pasivní domy, tedy stavby s nízkou mírou ztrát drahých energií. To je potřeba si uvědomit zejména v případě, pokud plánujete novostavbu. Tehdy platí známé rčení, dvakrát měř a jednou řež.

Již postavený dům se potom upravuje velice těžko a nikdy to nebude podle vašich představ. Protože trendem jsou nízkoenergetické domy, je potřeba na to myslet již při jejich stavbě. Mají totiž určitá specifika, aby daných vlastností mohly dosahovat. Je potřeba zajistit:

  • Nízkou míru prostupu tepla stěnou a střešní krytinou
  • Použít odpovídající kvalitní izolaci o dostatečné síle

Dobře postavený nízkoenergetický dům vám zajistí teplenou pohodu po celý rok a úsporu v peněžence. Abyste dosáhli požadovaného cíle, je samozřejmě potřeba začít nejen oslovením kvalitního projektanta, ale zvolit rovněž spolehlivou realizační firmu s dobrými referencemi.

Zahrada není jen bazén

Ještě dnes také stále řada lidí postaví na zahradě nevzhledný volně stojící bazén a mají vystaráno. Ale jak to vypadá? Pokud už se rozhodnete pro bazén na zahradě, tak jedině zapuštěný a blízké okolí lze vkusně vydláždit.

Pokud se ptáte, jaká je nejlepší dlažba kolem bazénu, tak je dobré se domluvit opět s realizační firmou. Ta vám nabídne vhodná řešení.

Pokud nebudete mít bazén krytý, tak vám zde může být horko. A nevzhledný kryt lze také elegantně nahradit. Pořiďte si sluneční plachty, které mají na zahradě nádech exotických dálek.

Kladem je jejich variabilita, protože zastínit jimi můžete nejen bazén, ale jakoukoliv plochu na zahradě včetně terasy. Hojně tento moderní styl začínají využívat také restauratéři pro předzahrádky.

rTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci