Objevte výhody korkové látky

28.3.2019 00:00   |   Bydlení
Přírodní materiály jsou oblíbeny pro svůj vzhled, originalitu a využití. Výrobky ušité z korkové látky jsou lehké, příjemné na dotek a velmi dobře se udržují - stačí omýt vlhkým hadříkem, a je to. Navíc korek moc hezky voní.

korek

Přírodní styl, který sluší

Korek znáte jistě všichni - jako zátku na lahvích. Ovšem jako materiál vhodný pro šití už ho zná málokdo. Přitom se z něj dají ušít moc hezké věci - kabelky, pouzdra, peněženky nebo ubrusy na stůl. Pro lepší práci s tímto materiálem se podšívá obyčejnou látkou a pak z něj vznikají originální kousky.

Přírodní styl je v módě a taková korková kabelka se dá zkombinovat s úplně jednoduchým oblečením - třeba obyčejnými džínovými kalhotami a bílou halenkou.

Čistý i barevný

Klasický hnědý korkový vzhled se pro šití upravuje i pomocí barevných odstínů, tím vzniká neotřelý a moderní design. Na webu Bubulákovo najdete několik variant korkových látek, jak těch klasických, tak i barevných.

 

Ušít si z nich pak můžete cokoliv chcete, třeba krásnou nákupní tašku, originální praktickou kabelku nebo pouzdro na mobil.

Kombinujte s běžnou látkou

Pro efektivnější vzhled hotového výrobku se korková látka může kombinovat s jinými druhy látek nebo je možné použít nášivky, knoflíky, případně našít nějaký text. Dobře se s ní pracuje, hodně vydrží, nemění ani po letech svůj tvar a je snadná na údržbu. Kdykoliv se ušpiní nebo polije, stačí ji otřít jemně navlhčeným hadříkem.

Módní doplňky i šperky

Kromě kabelky, tašky nebo pouzdra se z korkové látky dají tvořit také nejrůznější šperky. Zvláště pak náušnice, náramky, náhrdelníky nebo pásky. Jsou vhodné i pro alergiky, kteří nemohou nosit běžnou bižuterii. Jelikož jde o přírodní materiál, snese se i s tou nejcitlivější pokožkou a během nošení. Díky jeho lehkosti, ani nepoznáte, že máte něco na sobě.

Výhodou je také to, že se vám už jen tak nestane, že na ulici potkáte někoho se stejnými doplňky, jako máte vy.

rTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci