Jak vybrat snubní prsteny

8.2.2019 00:00   |   Komerční články
Nabídka snubních prstenů je v dnešní době tak rozsáhlá, že nemáte šanci vybrat ten nejdokonalejší pár bez toho, abyste si za rohem před výkladní skříní jiného obchodu řekli, že tyhle jsou přece lepší...

snubní prsteny

Zachovejte klid a srovnejte si s partnerem či partnerkou vaše představy o tom, jak by vaše snubní prsteny měly vypadat a co od nich očekáváte. A udělejte to včas.

Alespoň několik měsíců před svatbou byste prsteny již měli mít vybrané, jinak vám hrozí, že na poslední chvíli vyberete model, který se vám nakonec nebude líbit, a po zbytek manželství se na něj budete muset dívat.

Na které oblasti se při výběru zaměřit?

Promyslete rozpočet…

V první řadě si rozmyslete, jakou částku chcete a můžete do snubních prstenů investovat. Rozmýšlejte dobře, protože investice to bude nezanedbatelná. I když jste minimalisté a považujete prsteny za symbol, u něhož nepotřebujete okázalost. I tak počítejte s cenou v řádech jednotek tisíc.

Jsou-li však vaše nároky vyšší a toužíte po opravdu okázalém šperku, dejte si stranou několik desítek tisíc a počítejte s tím, že vám z nich příliš velká část nezbude.

…a materiál

Na rozpočtu je materiál prstenů přímo závislý. Pro méně finančně náročné varianty si nechte předvést prsteny ze stříbra, chirurgické oceli případně se můžete poohlédnout po horké novince, dřevěných snubních prstenech.

Kvalitně zpracovaný dřevěný šperk se zdůrazněnou kresbou dřeva působí na ruce velmi elegantně, zvláště je-li doplněn o decentní kovový proužek z nerezové oceli nebo širší lem z polodrahokamů. Cenově je tento materiál také velice příznivý.

Plánujete-li pro snubní prsteny poněkud méně omezený rozpočet, volte klasiku ze zlata nebo platiny. Případně můžete vsadit na v poslední době stále častěji volené palladium, které je levnější alternativou platiny.

Stále nejoblíbenějším materiálem vybíraným pro snubní prsteny však zůstává zlato, jehož nespornou výhodou je odolnost a trvanlivost. Snubní prsteny ze zlata pořídíte v různých cenových kategoriích, v závislosti na tom kolika karátové zlato zvolíte.

Výhodou zlatých šperků je i to, že se dají vyrobit v různých barvách od tradiční žluté, po bílou či v poslední době stále populárnější růžovou.

Pokud chcete objednávat prsteny přes internet, doporučujeme nejprve zakoupit za pár stovek měřící kroužky pro zjištění správné velikosti. V případě nákupu v kamenném obchodě vám prsty změří zdarma na místě.

Hladký či se zdobením?

Již dávnou jsou tytam doby, kdy jste rozeznali prsten pro ženicha a nevěstu pouze podle velikosti. V dnešní době si dámy mohou zvolit zdobnější variantu snubního prstenu, která však stylem ladí k pánskému protikusu a je tak umocněn celkový dojem sounáležitosti páru.

S lesklým či broušeným povrchem?

Klasické lesklé prsteny našich rodičů a prarodičů sice na prstu krásně vyniknou, ale jejich nevýhoda spočívá v rychlém opotřebení povrchu, na němž vzniknou šrámy způsobené nošením.

Tomuto nešvaru se dá částečně předejít volbou matného povrchu zpracovaného pískováním nebo broušením, či moderními metodami ledového designu nebo drásaného povrchu, na nichž jsou škrábance považovány za součást struktury.

Praktická je i kombinace hladkého a drsného povrchu, která vynikne zvláště v dámské variantě doplněná o kamínky, jež navíc nápaditě zvýrazní kontrast.

S rytinou či bez?

Drtivá většina snoubenců si chce jako vzpomínku na svoji svatbu nechat z vnitřní strany prstenu vyrýt datum svatby či jméno partnera. Moderní variantou je rytina otisku prstů partnera, která může být z vnitřní strany, případně se stát na vnější straně součástí originálního zdobení prstenů.

Nepodléhejte módním trendům

Svého partnera si berete „dokud vás smrt nerozdělí“. A po tu dobu budete chtít snubní prsteny nosit. Nenechte se tedy aktuálními trendy zlákat k něčemu co je sice in, ale příliš vám nesedne. Myslete na budoucnost a především mějte při výběru (prstenu i partnera) šťastnou ruku.

Máte-li zájem se o snubních prstenech dozvědět více, navštivte nás na snubniprstenypro2.cz.Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci