Zlaté časy přicházejí

15.12.2018 00:00   |   Komerční články
Na konci roku si podají ruce i vládu. Odcházející mystická a duchovní Ultra Violet předá pomyslné žezlo zlatavé a lesklé Aspen Gold. O čem to mluvím? Přece o módní barvě roku 2019.

aspen

Chcete být trendy i v příštím roce? Tak vedle módních stylů a vychytávek nezapomeňte na barvu. Barvou příštího roku je barva hojnosti, lesku, třpytu a bohatství – žlutavá s nádechem zlaté.

Vystřídá tak mystickou i duchovní Ultra Violet – tedy sytě fialovou s nádechem do modra, která vládla letos. Inspirovat tímto vybraným barevným tónem se budou nejen módní návrháři a designéři, ale také barvíři látek, výrobci módních doplňků, omítek, aut i nábytku.

A právě odstín Aspen Gold slavil na nedávných módních přehlídkách největší úspěch – např. i u značky Max Mara. Mimochodem, v kuloárech se mluví také o barvě Marigold, což je barva květů měsíčku lékařského (na snímku vpravo), který má v sobě podobně teplý, často až naoranžovělý nádech.

Ale pozor, nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Například móda vyznává čtyři hlavní sezóny a každé sezóně bude velet jiný barevný tón. Módní rok 2019 se oproti předešlým ponese v kontrastech světla a tmy, dne a noci.

Do popředí se tak po delší době dostanou i tmavé barvy, jako olivově zelená a kobaltově modrá, které se budou kombinovat s nebesky modrou a velbloudí hnědou.


Nebojte se zlatých příborů, ani kombinace ultra violet se zlatou

Jistotu však v Aspen Gold a Merigold máte celoročně. Což je dobrá zpráva pro všechny, kteří nechtějí měnit módní styl každé dva měsíce. Ta zlatavá, teplem a pohodou zářící barva má úžasné psychologické účinky na naši mysl i náladu. Je proto dobré se její vitalitou a energií obklopit i doma či v pracovním prostředí.

„Žluté se zlatým nádechem nemusí být hodně a proto vybírejte uvážlivě. Pořiďte si doma doplněk v jejím barevném tónu, nadčasové maličkosti, třeba vázičku, svícen, květináč či poličku. Nebo si připravte štědrovečerní stůl a celé Vánoce v tomto duchu. Zkombinovat můžete odcházející barvu letošního roku Ultra Violet se zlatavou,“ radí zkušená designérka Kateřina Kersey Kratochvílová z IDW Italia.


Cantori - Icaro sestava s příborníkem a zlatým stolkem

Tyto doplňky si ponechejte na očích i v následujících měsících, aby vám neustále povznášely náladu a mysl i v zimních dnech.

Žlutá pomáhá uvolňovat pozitivní energii, dodává životní jiskru a elán. Je teplá, prozařující až svítivá. Působí velmi blahodárně na všechny naše smysly, zlepšuje náladu, svěžest, kreativitu, je velmi optimistická a působí na intelekt a koncentraci.


Stropní lampy Nostalgia rozzáří i temné dny

Teplá oranžová je barvou radosti, úspěchu, spokojenosti, kreativity. Oranžová patří mezi nejoblíbenější barvy. Je úžasným pomocníkem při dlouhotrvajícím smutku. Pomáhá nám najít opět vnitřní klid, radost a sílu jít dál.

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci