Trápí vás příliš velké poprsí? Nechte si ho zmenšit!

5.12.2018 00:00   |   Komerční články
Už od puberty jste byla vyvinutější než vaše spolužačky a s přibývajícím věkem se vaše poprsí ještě zvětšilo?

plastika

Máte strach, co s vašimi ňadry udělá mateřství a neustále vás z těžkých prsou bolí záda? Svěřte se do péče plastického chirurga.

Když vás kvůli velkým prsům bolí záda

Některé ženy vám možná závidí, ale vy si o tom myslíte své. Máte velké poprsí, které vám nepříjemně zatěžuje záda a bolí vás mezi lopatkami nebo v oblasti krční páteře.

Také vás už štve, že místo krásné krajkové podprsenky nosíte hlavně sportovní druhy podprsenek, abyste ňadra co nejvíc zmáčkla k sobě a zmenšila.

Sama sobě se s takovými vnadami ani nelíbíte, ale nevíte, co s tím? Prozradíme vám všechno o plastické operaci, při které vám chirurg prsa zmenší, a vám se konečně uleví.

Zvětšení prsou v období mateřství

A co s už tak velkými prsy udělá mateřství? Je pravdou, že ženám se prsa zvětšují již v období těhotenství. Zhruba třetí den po porodu se ňadra začínají plnit mlékem pro miminko a jejich objem se tak ještě zvětší.

Ke konci kojení se vám ňadra mohou vrátit do původní velikosti, zmenšit se nebo zůstat velká. Vždy je to velmi individuální. Řešením je mammaplastika neboli zmenšení poprsí metodami plastické chirurgie.

Šetrný zákrok, který vám uleví

Redukční mammaplastika prsou je řešení, které vám pomůže. Budete se moc bez problémů věnovat jakémukoli sportu, usnadní vám to oblékání módních kousků a začnete se cítit mnohem lépe.

Samotná plastika nespočívá pouze ve zmenšení poprsí, ale chirurg vám zároveň prsa zpevní a zvedne. Mammaplastika je šetrný zákrok, který zachová co největší citlivost bradavek a zároveň minimalizuje velikost pooperačních jizev.

Doba rekonvalescence trvá zhruba 6 týdnů

Jelikož zákrok probíhá v celkové anestezii, počítejte s tím, že na klinice strávíte noc a zhruba po týdnu vás bude čekat kontrola u lékaře. Aby všechno proběhlo v pořádku, budete o sebe muset v době po operaci náležitě pečovat.

Na klinice dostanete také speciální elastickou podprsenku, kterou budete nosit následujících šest týdnů během vaší rekonvalescence. Ta poskytne ňadrům potřebnou oporu. Budete ji nosit neustále a sundávat pouze na dobu nezbytně nutnou například pokud se půjdete umýt.

Jak je to s pojišťovnou?

V některých případech vám na zákrok spojený se zmenšením poprsí může přispět i pojišťovna. Má to ale svá omezení. Rozhodně nepočítejte s tím, že vám pojišťovna přispěje jen na základě toho, že se s velkým poprsím necítíte dobře a brání vám například při sportu.

Musíte prokázat, že ve vašem případě v důsledku velkého poprsí trpíte chronickou bolestí páteře. Z každého prsu pak musí lékař odebrat víc než 1 kg tkáně. Je tedy na vašem lékaři a zároveň na posouzení pojišťovny, jestli vám na zákrok přispěje.

V každém případě vám ale operace značně uleví a vy budete konečně žít bez neustálých bolestí.

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci