Matka Ivana Chýlková dostala úžasný nápad...

1.5.2018 00:00   |   TV a FILM
VIDEO – Chata na prodej je rodinná komedie z chatařského prostředí s hvězdným hereckým obsazením. Vlastní zážitky, z nichž autoři při tvorbě scénáře vycházeli, pak jednotliví herci obohatili o vlastní pohled a rodinné zkušenosti.

Chata na prodej

Scénář pro komedii Chata na prodej, která s humorem a s citem pro absurdní situace vypráví příběh ze současnosti o posledním víkendu na rodinné chatě, sepsala Lucie Bokšteflová společně s režisérem snímku Tomášem Pavlíčkem.

Video
Trailer k rodinné komedii z chatařského prostředí.

„Humor se tu prolíná s nostalgií, k níž podzimní krajina a zvuk songů ze staré sbírky gramofonových desek vybízí. Avšak divák se doví leccos o vztazích a situacích, ve kterých se sám denně ocitá,“ vzkazují divákům producenti Tomáš Michálek a Jakub Mahler.

Rozlučme se společně

Rodiče prodávají starou rodinnou chatu, pro kterou už nemají využití. Před předáním chaty novému majiteli se však matka (Ivana Chýlková) zarazí, co by to byli za rodinu, kdyby na chatě neuspořádali poslední pořádnou rodinnou slezinu?

Zbytek rodiny neprojevuje přílišné nadšení, rodinná setkání bývají vždy dost náročná. Děda (Jan Kačer) už je duchem spíše nepřítomen, otec (David Vávra) rodinné akce odmítá, syn (Jan Strejcovský) je věčně přiopilý a ironicky glosuje svět kolem sebe včetně rozpadajícího se vztahu s jeho přítelkyní (Judit Bárdos).

Jenom jeden se těší na výlet

Jediná babička (Jana Synková) má opravdový zájem o rodinu, ale pokládá všem až příliš upřímné dotazy. Dcera (Tereza Voříšková), stále pochybující o svém životě, na chatu pozve svého úspěšného německého přítele (Michael Pitthan), který se jediný na rodinný výlet těší.

Představa rodinné idyly rychle skončí. Opravdové dobrodružství začne těsně nad ránem, když rodina zjistí, že se kamsi vytratil dědeček. Stopy vedou do lesa…

Filmový štáb v čele s kameramanem Janem Basetem Střítežským natáčel v reálné chatě v Posázaví, kde filmaři strávili většinu času. Dále snímek vznikal v Pyšelích, Hořicích v Podkrkonoší, kolem Českého Šternberka a poblíž Dobříše.

Do filmu se tak podařilo dostat díky autentickým a originálním lokacím atmosféru tragikomického rodinného setkání uprostřed magického podzimu.

Uspěje v zahraničí?

„Film vychází vstříc poměrně široké divácké skupině. Zvlášť proto, že ony radosti i problémy film nazírá s humorem. Protože věříme, že náš film není pouze zábavný, ale rovněž kvalitní a originální, komunikujeme v této době s domácími i zahraničními festivaly,“  prozrazují Tomáš Michálek a Jakub Mahler. Kde přesně se film objeví, však  ještě neprozradí.

„V Posázaví plánujeme projekci spojenou se setkáním s tvůrci a herci. A totéž chceme uskutečnit i jinde. Tato chatařská komedie se totiž zdá být ideálním filmem pro letní kina, kterých je v Čechách spoustu, a v létě bychom je rádi objeli,“ slibují producenti.

ozt, ŽenyproŽeny.cz
Foto CinemArt

Přečtěte si také


Diskuse: Matka Ivana Chýlková dostala úžasný nápad...

ČÍST VŠE / REAGOVAT

LÁZNĚ MŠENÉ ZVOU
DO DĚTSKÉHO POKOJÍČKU

Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci