Žemlovka

Kategorie: Bezmasá jídla
Autor: Lenka
Doba přípravy: do 60 minut
Diskuse: žádný příspěvek 
Žemlovka

Ingredience

Žemlovka se připravuje snad na sto způsobů. Zkuste přidat k tradičním ingrediencím měkký tvaroh. Bude vám určitě chutnat a ani se nestačíte přesvědčit, že je výtečná i druhý den nastudeno. Pro čtyři až pět porcí budeme potřebovat jeden a půl veky, tři vejce, půl litru mléka, 100 g másla, 160 g moučkového cukru, jeden vanilkový cukr, kilo jablek, dvě hrsti rozinek, dvě hrsti sekaných vlašských ořechů, čtvrt kila měkkého tvarohu, mletou skořici a dva skořicové cukry.

Postup přípravy

Oloupaná jablka, bez jádřinců, nakrájíme na jemné plátky a smícháme s dvěma třetinami moučkového cukru, rozinkami a ořechy.

Skořicový cukr dobře rozmícháme v tvarohu.

Plátky veky namáčíme ve směsi mléka, rozšlehaných vajec, vanilkového cukru a zbytku moučkového a klademe je těsně vedle sebe na dno vymaštěné formy.

Na veku nejdříve rozetřeme polovinu tvarohu ochuceného skořicovým cukrem a pak navršíme plátky jablek smíchané s cukrem, rozinkami a ořechy. Jemně posypeme skořicí.

Stejným způsobem vytvoříme ještě jednu vrstvu z veky, namáčené ve směsi mléka, vajec a cukrů, druhé půlky tvarohu se skořicovým cukrem a jablek s cukrem, rozinkami a ořechy.

Vše posypeme zase skořicí a překryjeme "namáčenou" vekou. Poklademe tenkými plátky másla a vložíme do středně vyhřáté trouby. Pečeme dorůžova.

Jednotlivé porce pak na talíři lehce pocukrujeme.

Pošlete nám recept na svoji specialituPŘIDAT Máte oblíbené jídlo a rádi je vaříte druhým?
Podělte se s námi

Diskuse: Žemlovka

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci