Pět triků, jak letos z vánočních příprav nezešílet

23.11.2017 00:00   |   Komerční články
A opět je to tady, vánoční koledy opanovaly všechna obchodní centra, na ulicích se dekorací leskne každý druhý sloup a běžně spěchající městské davy se mění na extrémně vystresované spěchající davy.

vánoce

Patříte mezi ty vystresované? Letos to tak nebude! Nic vás neobrní lépe před vánočním šílenstvím než veselá nálada.

Udělejte si radost

Veselou náladu si zajistíte tím, že si budete dělat drobné radosti. Jak zahájit nákup vánočních dárků? Kupte si dárek pro sebe. A pokud chcete spojit příjemné s užitečným, pořiďte si například krásné romantické spodní prádlo, které potěší jak vás, tak také vašeho partnera.

A tím drobné radosti nekončí. Po uspěchaném pracovním dni si udělejte uklidňující pleťovou masku, po dni stráveném běháním po obchodech zase relaxační lázeň pro unavené nožky, nebo se prostě jen na chvíli natáhněte a přečtěte si časopis či třeba povídku, která vám zvedne náladu.

Naučte se zkrátka ve shonu zastavit na pouhých 15-20 minut a pocítíte obrovský rozdíl!

Dárky? Opisujte, klikejte

Pokud nepatříte k těm dámám, které všechny dárky vyřešily již v září a teď už si jen užívají pití svařáků a pohledů na vánoční jesličky, určitě vás nejvíce stresují dárky.

Zkuste to letos brát s klidem, napsat si seznam, který klidně okopírujete od kámošky a snažte se co nejvíc nakupovat online, ať nemusíte tak často do obchodů. A když už jdete nakupovat, zpříjemněte si lov třeba kávou a dortíkem.

Úklid zlehka, jaro to jistí

Vypulírovaný byt je sice fajn, ale stejně vás po svátcích čeká úklid na novo. Jehličí ze stromku je i tam, kde byste ho nečekala a kvůli vysoké frekvenci návštěv to u vás stejně brzy bude vypadat, jakože že k žádnému předvánočnímu úklidu nedošlo.

Ukliďte proto jen to, co je vidět. Mytí oken, hloubkové kontroly skříní a komod a revize šuplíků nechte na jaro, kdy se může stát, že na úklid budete mít náladu.

Před Vánocemi je čas drahý a dobu, kterou ušetříte na úklidu, můžete investovat jinam – třeba do odpočinku, návštěvy přátel apod.

Pečení vesele

Advent většina žen tráví pečením. Na vánočním tácku sice vypadá skvěle, když máte patnáct druhů cukroví, ale vaše ruce ani záda to určitě neocení. Co takhle udělat to letos jinak?

Upečte jen to cukroví, které vaší rodině chutná. A pokud chcete, aby to nebyla nuda, kupte si nějakou veselou pečící formu či třeba barevné fixy, jejich barvy jsou jedlé a cukroví nějak legračně pokreslete, nebo popište.

Šaty ke štědrovečerní tabuli

Nečekejte, že vás za vaši snahu někdo ocení. Ano, všechno jste uklidila, upekla, navařila a sehnala všechny dárky pro rozsáhlé příbuzenstvo vašeho partnera, i když toho bratrance z pátého kolene vůbec neznáte?

Tak to si zaslouží odměnu. Nejlépe se ale odměníte sama. Vánoční svátky si musíte pořádně užít, když jste si je tak hezky nachystala. Takže si pořiďte nějaké krásné večerní šaty, ve kterých vás budou všichni obdivovat!

rTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci