Zrychlete zažívání a zbavte se balvanu v žaludku

24.10.2017 00:00   |   Tiskové zprávy
Pocit těžkého žaludku a zácpa jsou problémy, které v létě trápí mnoho lidí. Přestože je v tuto dobu v obchodech k dostání spousta zdravých a čerstvých potravin, které jsou dobře stravitelné a štědré porce na talíři nám mohou zažívání narušit. Jak se pocitu těžkosti zbavit?

čaj

Základem je změna jídelníčku, který musí obsahovat hodně vlákniny, tedy čerstvou zeleninu a ovoce, celozrnné pečivo nebo luštěniny. Důležité je také pití dostatku tekutin, ale pozor na kávu a černý čaj, které zažívání spíše zatěžují.

Jako prevence proti zácpě se doporučuje vypít každý den po probuzení sklenici vlažné vody nebo pár lžic olivového oleje. Blahodárný vliv mají také kefírová mléka a další kysané výrobky, sušené meruňka a švestky nebo nevařené kysané zelí.

Jíst bychom měli alespoň pětkrát denně a nepřehánět to s velikostí porcí. Naše trávicí soustava potřebuje na zpracování potravy trochu klidu, proto bychom neměli ihned po jídle vyrazit za sportem nebo začít s těžší prací.

Neznamená to, že bychom se měli pohybu vyhýbat. Právě naopak. Každodenní svižný pohyb pomáhá střeva rozhýbat a trávení se urychluje. Nemusíte každý den uběhnout deset kilometrů, stačí i kratší procházka v rychlejším tempu, tanec nebo plavání.

Pravidelný pohyb také pomáhá bojovat s nadváhou a stresem, což jsou významné faktory, které zažívání negativně ovlivňují.

Kromě změny stravy existují na trhu různé bylinné přípravky, které zklidňují žaludek a napomáhají správné činnosti střev. Možná jste již slyšeli o švédském čaji od Naturproduktu, který je k dostání v lékárnách.

Jeho složení je koncipováno tak, aby jednotlivé byliny uvedly v harmonickou činnost celý trávicí trakt a všechny jeho orgány.

„Zvyšuje tvorbu slin, žaludeční i pankreatické šťávy, podporuje tvorbu žluče a zároveň stimuluje žlučník k vyprazdňování, podporuje činnost jater a uvolňuje křečovité bolesti v břiše, stimuluje proces trávení a brání tak dyspepsii, jejímž projevem je také nadýmání,“ uvedla doktorka Eva Holubová z Naturproduktu.

rTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci