Eliška Balzerová oslaví šedesátiny monodramatem

18.5.2009 10:30   |   Společnost
Herečka Eliška Balzerová, spoluzakladatelka pražského Divadla Na Fidlovačce, oslaví 25. května šedesátiny. Od divadla dostala velmi náročný dárek – monodrama Rok magického myšlení podle stejnojmenné knihy americké spisovatelky Joan Didionové.

Eliška Balzerová oslaví šedesátiny monodramatem

„Je to hra od uznávané americké novinářky a spisovatelky. Když jí po čtyřiceti letech vzájemného soužití zemřel manžel, napsala sugestivní příběh, který se stal bestselerem. V jevištní podobě měl světovou premiéru před dvěma roky na Broadwayi," vysvětluje nezapomenutelná lékařka Alžběta Čeňková z televizního seriálu Nemocnice na kraji města.

„Hra mě velice zaujala, protože jsem už ve věku, kdy člověka mohou potkávat ztráty – to může být otázka okamžiku. A zároveň v šedesáti musí člověk myslet také na to, co chce a může ještě v životě udělat," dodává.

Jde z role do role

Eliška Balzerová, matka dvou dětí, Adély a Jana, se chce věnovat, kromě své rodiny, nadále především herecké práci. Na Fidlovačce jde z role do role. Ale na rozdíl od svých kolegů se náročné texty neučí v klidu doma, nýbrž ve zkušebně nebo už na jevišti.

„Text se musí nazkoušet. Pro mě to znamená denně chodit do zkušeben. A každodenní prací se pak slova opakují a dávají do vědomí. Proto se vždycky snažím, abych text říkala přesně tak, jak je napsán. Nikdy si ho neupravuji," tvrdí herečka, která si nepotrpí na okázalou popularitu ani na rozhovory s novináři.

ko

Přečtěte si také


Diskuse: Eliška Balzerová oslaví šedesátiny monodramatem

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci