Dřevo je krásný materiál, ale je nutné ho dobře chránit

1.5.2017 00:00   |   Komerční články
Pro dřevěné podlahy v interiéru existuje v současné době pouze jediné doporučení, a to jsou oleje, respektive tvrdé voskové oleje.

dřevo, laky

V minulosti se téměř vždy tyto podlahy ošetřovaly lakováním. Používaly se různé laky, ať už na bázi rozpouštědla, či později na bázi vody. Jejich velká nevýhoda spočívala v tom, že v případě „prošlapání“ laku bylo nutné celou plochu obrousit až na dřevo a následně opět aplikovat optimálně tři vrstvy laku.

Bylo to pracné a vše trvalo věčnost. Nyní se tyto dřevěné podlahy v interiéru bytů, domů a chalup ošetřují olejem, popřípadě kombinací oleje a vosku.

Takovým produktem je například Hartwachs-Öl od Remmers, tvrdý voskový olej na podlahy, schodiště, ale také obklady nebo nábytek. Aplikovat se může jedna až dvě vrstvy, je to zcela na vás.

Správná aplikace je vtírání oleje lněným hadrem, popřípadě štětcem s následným stíráním houbičkou. Vydatnost oleje je až neuvěřitelná – 83 m² / balení 2,5 l. Navíc je velice šetrný k životnímu prostředí a dá se aplikovat dokonce i na dětské hračky.

Dalším významným produktem, který obohacuje nabídku výrobků na ochranu a dekoraci dřeva v interiéru, je Wohnraum-Lasur. Jedná se o matnou emulzi složenou z přírodních olejů a včelího vosku.

Její použití je velice široké – od nábytku, dveří a obložení až po možnost použití třeba na podlahy v kombinaci s již známými výrobky od Remmers, například se zmiňovaným Hartwachs-Öl nebo Treppen & Parkettlack. Tuto lazuru lze použít i v extrémně vlhkých prostorách, jako jsou koupelny.

Kromě bezbarvé varianty je v nabídce škála sedmi nádherných odstínů jako toskánská či antická šedá, mocca, třešeň, hruška, dub nebo stále populárnější bílá. Nanáší se štětcem, popřípadě lněným plátnem v jedné až dvou velice tenkých vrstvách.

Konečný vzhled dřeva je matný, tak jak dřevo skutečně vypadá. Použitím tohoto „tekutého vosku“ se kresba dřeva zvýrazní a v kombinaci s některým z nabízených odstínů dosáhnete jedinečného výsledku.

Na webu mujremmers.cz najdete spoustu dalších informací, rad a tipů na ošetřování dřeva nejen v interiéru.

Hodně zdaru při péči o dřevěné povrchy!

RemmersTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci