Ideální svatba? Romantika v magickém datu 6.6., či 7.7.

21.3.2017 00:00   |   Sex a vztahy
Většina snoubenců v Česku na svém velkém dni nechce šetřit a do svatby je ochotna investovat minimálně dva průměrné platy, tedy asi 55 tisíc. A hlavně - za romantiku jsou ochotni si připlatit.

svatby

Mladí lidé se přitom kvůli svatbě nechtějí zadlužit a mnozí na své ano čekají, dokud se jejich finance nestabilizují. Průměrný věk novomanželů se tak v současnosti pohybuje kolem třiceti let.

Přípravy na svatbu začínají většinou tak rok dopředu, obvykle záleží na tom, jak velkou svatbu snoubenci plánují.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Na svatbě omdlíte snadno. Až přinesou účet!
Češi se do manželství nehrnou, ale rozvádět se nebojí
Teď letí párty ve vesnickém stylu

„Všechno se samozřejmě odvíjí od místa konání a termínu svatby – kdo se chce brát na nějakém populárním místě v jarních a letních měsících, měl by si termín rezervovat třeba i rok a půl dopředu. Oblíbená jsou i magická data jako 6. 6. nebo 7. 7.,“ vysvětlil ing. Jiří Švaříček, ředitel hotelu Imperial v Karlových Varech.

Šestinu, co Američan

V Česku se investice do svatby pohybují mezi padesáti a sto tisíci, podle amerického průzkumu jsou Evropané ochotni za svatební přípravy i samotný obřad utratit 5495 dolarů, což je přibližně 140 000 korun. To je ale šestkrát méně, než za svatbu utratí průměrný Američan.

V USA považují především ženy svatební den za největší událost v životě a plánují ho i několik let dopředu. Nebojí se opulentních svateb, módních výstřelků a šaty mění i několikrát za večer.

České páry preferují svatební obřady v tuzemsku, v zahraničí jich sňatek uzavírá pouze desetina. Snoubenci si rádi vybírají zajímavé lokality blízko přírody a preferují všechny služby na jednom místě.

Účty svateb rostou

„Plánování svatby je velmi stresující, proto páry obvykle volí místa, kde mohou uspořádat obřad, hostinu i svatební večírek. Často jsou ochotni si za to i připlatit, podle našich zkušeností se především díky ekonomické stabilitě investice do svateb spíše zvyšují,“ uvedl Jiří Švaříček.

Podle Jiřího Švaříčka hotely nebo penziony orientující se na svatby často spolupracují s konkrétními dodavateli služeb, proto mohou snoubencům doporučit konkrétní svatební salony, květinářství, kosmetické služby nebo kvalitní kapely a dýdžeje.

V hotelu Imperial mohou svatebčané například využít služby stylistek, kosmetiček a květinářek přímo na místě nebo si připlatit za romantické pobyty jako součást líbánek. Především ženy pak rády využívají nabídky wellness programů k rozlučkám se svobodou.

Za romantiku rádi připlatíme

Ačkoli Češi nejsou příliš nakloněni divokým svatbám a raději svůj velký den tráví v klidu obklopeni rodinou a blízkými přáteli, za romantiku jsou ochotni si připlatit.

„Čeští snoubenci chtějí, aby jejich svatba byla co nejromantičtější, a podle toho si objednávají služby navíc. Nejčastěji je to například jízda v kočáře nebo v limuzíně, obřad v parku či ohňostroj,“ doplnil Jiří Švaříček.

zti, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

Diskuse: Ideální svatba? Romantika v magickém datu 6.6., či 7.7.

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci