Bez Bruta svatba nemohla být

4.5.2009 00:30   |   Zvířata
Na většině svateb poutá nejvíce pozornosti nevěsta. V americké Montaně však herečku Missi Pyle zastínil medvěd grizzly.

Bez Bruta svatba nemohla být

Ženich Casey Anderson jej vzal na svatbu, protože Brutus odmalička patří do rodiny. Huňáč sice nedostal na starost svatební prstýnky, ale hostiny se zúčastnil a dort mu prý moc chutnal.

S grizzlym, který už měří 2,3 metru a váží půl tuny, má velmi blízký vztah. Nemohl si proto představit nikoho lepšího, kdo by mu měl být na svatbě po boku.

Brutus se narodil před sedmi lety v útulku v Idahu. Hrozilo mu utracení, protože bylo jasné, že nebude možné vypustit ho do volné přírody. Casey Anderson, který v útulku tehdy pracoval, se ale rozhodl medvídě zachránit. Pro něj i pro další zachráněné medvědy zřídil středisko poblíž Yellowstonského národního parku.

"Chodím s ním na procházky. Plaveme spolu a dokonce jsem ho začal učit, jak rybařit," říká Casey Anderson. A dodává: "V jistém ohledu se cítím jako jeho otec, ale ve skutečnosti jsem spíš jeho kamarád. Brutus se chová k lidem jinak než ostatní medvědi, protože je velmi chytrý a citově založený."

Svou šestatřicetiletou manželku potkal Casey Anderson právě díky Brutovi. Grizzly totiž hrál v jednom z jejích filmů. "Brutus mi naprosto změnil život," přiznává Anderson.

Korzo

Přečtěte si také


Diskuse: Bez Bruta svatba nemohla být

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci