Královna Alžběta? Skvělá babička!

8.4.2009 00:00   |   Společnost
Zara Phillips (27), dcera britské královské princezny Anny, tvrdí, že dvaaosmdesátiletá královna Alžběta II. je "velmi normální a praktická" žena, která ráda tráví čas s rodinou.

Královna Alžběta? Skvělá babička!

"Nikdy jsme moc nemluvili o jejím titulu. Je to moje babička a všichni jsme samozřejmě věděli, jakou funkci ve státě zastává. Hodně si jí vážíme, ale pro mě to je vždycky především babička," řekla Zara Phillips reportérům listu Grazia.

Zara je ráda, že se rodiče rozhodli nepřijmout pro ni, ani pro jejího staršího bratra Petera (31), královské tituly. Bez nich prý mají větší volnost.

"Vůbec mně nemrzí, že nejsem zrovna princezna. Možná, že to vidím trochu jinak, než někteří lidé. Vím, kolik starostí a pozornosti titul přináší a co všechno znamená," dodává Zara.

"Dnes jsou lidé s titulem pod ještě větším drobnohledem, než když jsem byla malá. My jsme ale byli ´normální´ rodina a jako děti jsme doma žily i úplně normální rodinný život."

Vnučka britské královny Alžběty II. skvěle jezdí na koni a v tomto sportu reprezentuje i svou zemi. Je mistryní světa v jezdectví z roku 2006.

ko, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Královna Alžběta? Skvělá babička!

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci