Chytré půjčky pod lupou

27.7.2014 00:00   |   Komerční články
Trh s půjčkami se vyvíjí stejně rychle jako elektronika nebo zdravotnictví. Trendem dnešní doby jsou tzv. chytré půjčky. Co vlastně znamená výraz „chytrá“ půjčka a jaké parametry musí taková půjčka splňovat?

Home Credit

Kolik zaplatíme za půjčené peníze, je základním ukazatelem úvěru. To platí i pro chytré půjčky. Cenu úvěru si obecně nejlépe porovnáte pomocí Roční procentní sazby nákladů – zkráceně RPSN.

Toto číslo se uvádí v procentech a zahrnuje v sobě kromě úroků z úvěru také všechny poplatky s úvěrem spojené. Tento údaj musí uvádět každý poskytovatel úvěru, takže pokud ho nemůžete u nabídky najít, radši si vyberte někde jinde.

Poplatkům odzvonilo

Chytrá půjčka s sebou nese minimum poplatků, ideálně se u ní s žádnými poplatky nesetkáte.

Tak například společnost Home Credit, jeden z největších hráčů na českém trhu s půjčkami, si neúčtuje poplatky za sjednání, vedení, ani za předčasné splacení u žádné z poskytovaných půjček.

Chytrá půjčka vás podrží

Chytrá půjčka musí umět i něco navíc. Například zmíněný Home Credit nabízí ke svým půjčkám kromě standardně nabízeného pojištění splátek, které vám pomohou zvládnout finanční těžkosti během nepříznivých životních situací, také služby pro splácení bez obav.

U chytrých půjček od Home Creditu si tak můžete zvýšit i snížit výši splátky a dokonce splátku až 4x odložit. Tyto služby oceníte zejména, pokud se objeví nějaké nečekané výdaje nebo komplikace, které neřeší pojištění.

Akce, akce, akce

Když budete mít štěstí, pořídíte chytrou půjčku v akci za zvýhodněných podmínek. Bankovní i nebankovní poskytovatelé zveřejňují akční nabídky pravidelně.

Pokud si například nyní sjednáte půjčku od Home Creditu bez poplatků za sjednání, vedení a předčasné splacení s možností využití služeb pro splácení bez obav a budete ji řádně a včas splácet, získáte na konci splácení polovinu úroků zpět. A to se vyplatí.

Označení sedí

Díky chytrým půjčkám se tedy nemusíte bát těžkostí se splácením, nemusíte řešit poplatky, a když budete hledat, pořídíte je navíc výhodně v akci.

S potěšením tedy můžeme konstatovat, že trh s financemi se ubírá, podobně jako jiná odvětví, pro spotřebitele dobrým směrem.Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci