Kdo vyhrál DVD amerického filmu Julie & Julia

13.1.2011 01:00   |   Vaření - ČLÁNKY O VAŘENÍ A JÍDLE
Vařte s námi podle Julie Child a vyhrajte DVD s hvězdnou Meryl Streep v americkém filmu Julie & Julia – slibovali jsme v naší soutěži.

kdo vyhral

Pro šestici výherců byl připraven americký romantický film Julie & Julia na DVD z produkce společnosti Bontonfilm.

Kdo vyhrál

Lenka Novotná Františka Janovská
Katrin Pflugová Lenka Šályová
Dominika Müllerová Petra Veselá
Blahopřejeme! Každého výherce uvědomíme dopisem. Ceny zasíláme poštou.

První dáma americké kuchyně

Julia Child (1912–2004), o níž film Julie & Julia pojednává, byla první dámou americké kulinářské scény, věhlasnou osobností a autorkou vyhledávaných kuchařek, proslulou televizními kurzy vaření. Právě této Američance se přisuzují zásluhy na tom, že prosadila francouzskou kuchyni na americké stoly.

Ctižádostí Julie Child, bylo, aby si každá hospodyňka poradila s přípravou i takových jídel, jaká servírují jen ve vybraných restauracích. Zkoušela a upravovala postupy, pilovala je především s ohledem na praktické užití – pokud možno bez lékárenských vah a špičkového kuchyňského vybavení.


Slavná Julia Child – věhlasná osobnost kulinářského světa – v jednom ze svých televizních kuchařských pořadů, v tolik oblíbeném kurzu vaření.

Její známou kuchyni i s detailním zařízením a takřka tisícovkou nožů si lze dnes prohlédnout ve washingtonském Národním muzeu americké historie, které je součástí The Smithsonian Institution – Smithsonova komplexu výzkumných a vzdělávacích ústavů...

V hlavní roli Meryl Streep

Ve filmu Julie & Julia (scenář a režie: Nora Ephron) věhlasnou Julii Child ztvárnila Meryl Streep, která na našem portálu zabodovala také svými recepty zdravé výživy – jsou ZDE.

Filmovou kolegyní Meryl Streep je frustrovaná sekretářka Julie v podání Amy Adams, která se rozhodne, že během jednoho roku připraví všech 524 pokrmů podle klasické kuchařky Mastering The Art Of French Cooking, co v roce 1961 napsala právě Julia Child. Nakoupí spoustu másla, na internetu rozjede blog s názvem The Julie/Julia Project a dá se do práce.

Při sledování filmu si můžete nejen vychutnat skvěle sehranou hlavní postavu (mimochodem, Meryl Streep za tuto roli získala nominaci na amerického Oscara a také ocenění Zlatý glóbus), ale rovněž výkony dalších herců.

Ve vedlejší roli komedie o radosti, posedlosti a máslu se představuje například americký režisér, producent, scénárista a podnikatel v gastronomii Stanley Tucci – s Meryl Streep se již sešli ve filmu Ďábel nosí Pradu.

Soutěžní otázka
a správná odpověď:

1. Kuchařka, spisovatelka a televizní hvězda Julia Child byla národností
B) Američanka

 

Pošlete nám recept na svoji specialituPŘIDAT Máte oblíbené jídlo a rádi je vaříte druhým?
Podělte se s námiTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci