Troška: Natáčení v Keni bylo nezapomenutelné

22.2.2010 00:00   |   Společnost
Režisér Zdeněk Troška (56), jehož nový film Doktor od jezera hrochů přichází teď do kin, se přiznal, že natáčení v Africe, kde se část příběhu odehrává, nebylo nijak jednoduché.

Zdeněk Troška

"Především jsme všichni měli v sobě sedm očkování. Když jsme točili v pralese, museli jsme mít holinky kvůli hadům a pláštěnky, protože tam odpoledne pořádně prší," vypráví režisér, kterému se třeba trilogie Slunce, seno… příjemně točila v rodných Hošticích u Volyně.

Z této jihočeské vísky se už díky Troškovi stal skanzen, kam se pořádají zájezdy a kde režisér mívá besedy i autogramiády.

Troškovi chybělo dobré jídlo

"Ale snad největší radost z natáčení v Keni jsem měl z toho, že nikoho z celého štábu a z herců nepřepadly žaludeční potíže, prostě průjem. A to je v těchto končinách úspěch. Také nikdo nebyl zraněn ani pokousán hadem, což v našem filmu je," pokračuje režisér ve vyprávění nezapomenutelných zážitků.

Jen Betka Stanková, která hraje ve filmu letušku, měla smůlu. Doletěla na místo natáčení bez zavazadel. Ale Bob Klepl a Jaroslav Šmíd slovenské krásce věnovali svoje trička, která jí, vzhledem k její drobné postavě, posloužila jako noční úbor.

"V Africe jsem se ale pořádně nenajedl. Místní kuchařka vařila rýži, kukuřičnou kaši a placky. Maso výjimečně. Takové menu bylo i večer v hotelu. Pochutnal jsem si až doma," směje se gurmán Troška.

Text a foto: Korzo

Přečtěte si také


Diskuse: Troška: Natáčení v Keni bylo nezapomenutelné

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci