Můj kamarád tučňák je příběh přátelství, které dojalo celý svět

9.7.2024 00:00   |   TV a FILM
Nový rodinný film Můj kamarád tučňák o odvaze, soucitu, kouzlu oceánu, síle přírody a přátelství od 15. srpna osvěží prázdninovou nabídku v českých kinech. V hlavní roli Jean Reno.

Tucnak

V květnu 2011 rybář João Pereira De Souza na pláži Ilha Grade nedaleko Ria de Janeira narazil na osamělého mladého tučňáka magellanského, který se dostal do ropné skvrny a pod vrstvou husté toxické břečky se téměř udusil.

Silný příběh

João se rozhodl zoufalé zvíře zachránit. Netušil, že tím začíná psát mimořádně emotivní příběh, který dojme celý svět a který se dostane až na plátna kin.

Film je v mnoha ohledech výjimečný. Nejenže je inspirován skutečným příběhem a hrají v něm výteční herci, jako jsou legenda světového filmu Jean Reno či na Oscara nominovaná Adriana Barraza.

Natáčení přímo v kolonii tučňáků

Ale tvůrci v čele s producentem Jonathanem Limem a režisérem Davidem Schurmannem se v zájmu maximální autenticity rozhodli natáčet s reálnými, živými tučňáky!

Film tak vznikal uprostřed nádherných pobřeží Brazílie a Argentiny a v kolonii tučňáků v Patagonii.

Herci, včetně Jeana Rena, měli samozřejmě jen mizivou představu o tom, jaké to bude pracovat s tučňáky. Když se Reno poprvé dotkl jednoho z deseti tučňáků, kteří si zahráli DinDima, bylo to pro něj zjevení.

„K tučňákům se musíte přibližovat velmi pomalu a opatrně, dokud vás nepoznají. Nejvíce vás na první pohled překvapí, že když se jich dotknete, jsou tak vřelí, skoro jako člověk, jako mládě. Myslím, že to nečekáte, protože jsou to ptáci, ale nemůžete si pomoct a reagujete na to,“ popsal své bezprostřední pocity Jean Reno.

Ještě prozradil: „Moc jsem si je užil. Pochopitelně to jsou skutečná divoká zvířata, ne pohádkové postavy, takže si dělají, co chtějí, a vy to musíte akceptovat. Jsou opravdu obdivuhodní – malí, ale silní, houževnatí, schopní a odhodlaní chránit své rodiny.“

O neobvyklém a velmi intenzivním natáčení mluví herci i štáb jako o zážitku, který jim změnil život.

ozz, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Můj kamarád tučňák je příběh přátelství, které dojalo celý svět

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci