Cukrovka nebolí, zanedbání ale může vést k závažným komplikacím

4.12.2022 00:00   |   Zdraví a krása
Světový den diabetu se do kalendářů zapisuje již po jednadvacáté. Letos byl 14.listopadu, na počest dne, kdy se narodil objevitel insulinu Frederick Banting.

Cukrovka neni bolestiva

Ačkoliv je toto onemocnění obecně známé, nejeden by si mohl myslet, že není třeba povědomí o cukrovce a všech jejích typech dále zvyšovat.

Opak je pravdou, osvěta je na místě.

V České republice žije s tímto metabolickým onemocněním více než jeden milion obyvatel a naprostým právem se dá považovat za alarmující, že až 2 % lidí nemá vůbec ponětí, že se jich cukrovka týká.

Následky nemoci mohou být fatální, pokud se včas nezahájí správná léčba + preventivní režim.

Kromě již zaběhlých rituálů léčby cukrovky mohou pacienti podpořit svůj zdravotní stav návštěvou lázní.

Konkrétně v Mariánských Lázních zajišťuje léčebné pobyty pro diabetiky skupina Ensana, která zde provozuje sedm hotelů.

Mariánské Lázně využívají nejen termální a minerální prameny! Mariánské Lázně totiž můžeme označit jako lázně oxidu uhličitého, který je v nich používán ve třech formách: typické vodní uhličité koupele, suché uhličité koupele, při kterých pacient v soukromé kabince pohodlně leží a až po hrudník je zabalen do plastového vaku plněného plynným CO2, a plynové injekce.

Tato trias procedur rozšiřuje kapiláry a zlepšuje mikrocirkulaci, čímž se buňkám přivede více kyslíku. V případě dostatku kyslíku mohou buňky regenerovat.

Po vstupním lékařském vyšetření stanoví lékař klientovi individuální léčebný program, tzv. na míru.

Důležité je dodržování diabetické diety navzdory bohatým rautovým stolům v Ensana hotelích.

Faktem je, že zdejší klima, které je podhorské až horské, má pozitivní vliv na zdraví pacientů, proto jsou v rámci pobytu nezbytné pravidelné dozované (dávkované) vycházky v krásné okolní přírodě Mariánských Lázní.

Pacienti si v Mariánských Lázních léčí také další problémy, které jsou k diabetu často přidružené. Využívají zde různých rehabilitačních cvičení, masáží a rituálů pro tělo či akupunkturu.

Léčba může být proplacena i pojišťovnou, pokud pacient splňuje podmínky dané zákonem. Pojišťovna v určitých podmínkách hradí standardní ubytování, stravování a samozřejmě léčebný program.

Pacienti, kteří dosáhnou „pouze“ na příspěvkovou lázeňskou péči, mají nárok na úhradu standardního léčení bez příspěvku na ubytování a stravování.

rTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci