Jiří Mádl je moderním fotrem

16.7.2021 00:00   |   TV a FILM
VIDEO – Jiří Mádl (Dominik) a Tereza Ramba (Nataša) se představí v hlavních rolích nové české komedie Deníček moderního fotra. Vznikla podle stejnojmenného knižního bestselleru Dominika Landsmana.

fotr

Někdy vás život náhodně dostane do situace, kterou nečekáte, ale musíte se s ní vyrovnat jako chlap! Nataša a Dominik se neplánovaně stanou rodiči.

Nataša, úspěšná designérka hraček pro děti, dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, a tak se dohodnou, že hlavní část péče o novorozence převezme jako otec na mateřské dovolené Dominik.

Video
Film o filmu

Ten přistupuje k úkolu s poněkud naivní představou, že mu poskytne dostatek času napsat konečně knihu, kterou dlouho plánuje. Chyba lávky! Dominik musí vynaložit veškerou vynalézavost, aby během prvního roku vůbec zvládnul péči o malého Čeňka.

Boj o přežití

Chvílemi se jeho snaha stává bojem o přežití. Díky soužití s malým človíčkem však také objeví, kolik podob může mít láska…

Video
Trailer k filmu Deník moderního fotra

Kniha Deníček moderního fotra vznikla na základě úspěšného blogu, který spisovatel Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Po vydání v roce 2014 se stala bestsellerem a dočkala se dalších pokračování.

Deníček moderního fotra je celovečerním režijním debutem Jana Haluzy, který je zároveň i autorem scénáře.

Osobní pocity z otcovství

„Na nabídku režírovat Deníček moderního fotra jsem reagoval podmínkou, že si chci scénář napsat sám podle sebe, abych do něj mohl otisknout právě své osobní pocity a prožitky z otcovství,“ vysvětluje režisér.

„Měl jsem doma půlroční miminko – prvního z mých dvou synů, takže to téma pro mě bylo osobní a velmi čerstvé. Díky tomu, že hodně pracuji z domu, mohl jsem být „u toho" asi víc, než bývá většina normálně pracujících chlapů,“ říká.

„Mimo jiné jsem při tom zjistil, že pojem „mateřská dovolená" je nejspíš míněn jako hodně krutý sarkasmus,“ dodává Jan Haluza.

Kromě již jmenovaných protagonistů hrají v komedii Lukáš Hejlík, Pavla Tomicová, Ondřej Malý, Lucie Benešová, Roman Zach, Ivan Lupták, Lucie Polišenská, Andrea Hoffmannová, Robert Jašków, Lenka Haluzová, Jakub Volák.

ozk, ŽenyproŽeny.cz
Foto CinemArt

Přečtěte si také

 

 

 


Diskuse: Jiří Mádl je moderním fotrem

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci