Komu jsou určené nebankovní půjčky Most

19.8.2019 00:00   |   Komerční články
Nebankovní půjčky Most jsou poměrně populárním a vyhledávaným úvěrovým produktem. Komu jsou určené a kdo si o ně žádá nejčastěji? Podívejte se.

půjčka Most

Dlouhodobé úvěry jsou půjčky, které splácíte po dobu jednoho roku nebo déle, obvykle v měsíčních splátkách. Výhody dlouhodobého úvěru jsou nízké úrokové sazby a nízké měsíční splátky, neboť platby jsou rozloženy na dlouhou dobu. Podívejte se na specifika těchto půjček a na rozdíl mezi těmi krátkodobými.

Srovnání úvěrů je důležité

Jak tradiční bankovní instituce, tak nebankovní věřitelé v současné době zajišťují dlouhodobé financování, což je pozitivní zejména pro žadatele, kteří neví, kde půjčku získat. Pokud chcete vyřídit půjčku online kdekoliv v republice, stačí zadat do vyhledávače například půjčka Most a uvidíte, které nabídky se vám zobrazí.

Rozmanitost věřitelů však někdy ztěžuje porovnání vašich možností. Důležité je posoudit všechny možnosti a vybrat si ten nejlepší úvěr. Zejména při posuzování dbejte na:

  • úrokovou sazbu
  • výšku měsíčních splátek
  • zákaznickou podporu

Jak fungují dlouhodobé úvěry

Ačkoli dlouhodobé půjčky obecně odkazují na půjčky s dobou splácení nejméně jeden rok, neexistuje žádná daná maximální hranice. Bez ohledu na to, jestli jde o dlouhodobý nebo krátkodobý úvěr, základ je stejný. Věřitel nabídne pevnou částku, kterou dlužník musí splatit za stanovenou dobu, a k tomu se samozřejmě připočítávají úroky.

Půjčka bez ručitele se poskytuje těm, kteří mají dobrou bonitu a jsou schopni svůj úvěr vrátit včas a podle domluvených podmínek. Ručitel je zapotřebí zejména u vyšších částek, často nad půl milionu korun.

Jak dlouho lze splácet úvěr

Dlouhodobý úvěr má nejdelší dobu splácení až 30 let, především u hypotečních úvěrů. Krátkodobý úvěr má naopak dobu splácení pouze maximálně několik měsíců, nejčastěji však 30 dní. Ještě by se dal zmínit střednědobý úvěr, který je do hranice cca 9 let. Největší výhodou dlouhodobého financování je cenová dostupnost.

Dlouhodobé financování, zejména pokud si ho zajistíte prostřednictvím banky, má nejvhodnější ceny. Sazby jsou často několikrát levnější než krátkodobé úvěry.

Dlouhodobé financování však není pro každého. Je obtížné získat nárok na dlouhodobou půjčku zejména v případě, že máte problémy se splácením. Existuje však možnost v podobě nebankovní půjčky bez registru. V tomto případě úvěrové společnosti vás neposuzují podle toho, zda v registru jste nebo nejste.

Rozdíl mezi dlouhodobými a krátkodobými úvěry

Dlouhodobé půjčky jsou k dispozici v řadě různých částek, ale částky se liší podle toho, kterou banku nebo nebankovní instituci preferujete. Dlouhodobý úvěr je tak možné i v případě, že si chcete půjčit třeba jen 30 000 Kč. Zatímco krátkodobé půjčky jsou poskytovány s:

  • týdenními nebo
  • dvoutýdenními splátkami,

dlouhodobé úvěry na splátky neznamenají pro jednotlivce takový tlak na splácení. S dlouhodobou půjčkou budete mít pravděpodobně měsíční splátky několik let. Doba splácení vašeho dlouhodobého úvěru může být několik let.

Co ovlivňuje výši splátky

Druhým faktorem, který ovlivní splácení, je typ úrokové sazby. Zatímco většina dlouhodobých úvěrů má fixní úrokové sazby, banky někdy účtují variabilní sazby, které se mění na trhu. Když se mění variabilní sazby, tak se změní vaše měsíční splátky. Ale pokud máte úvěr s pevnou sazbou, vaše měsíční splátky budou stejné pro celou dobu trvání úvěru. Úprava splátky se používá zejména u hypotečních úvěrů, když skončí fixace.

Krátkodobé úvěry jsou výrazně dražší

Krátkodobé úvěry, nebo také mikropůjčky, jsou mezi lidmi dost populární. Taková rychlá půjčka dokáže „zamáznout“ díru v rozpočtu, nicméně ne na dlouhou dobu. Poplatek, který zaplatíte, se odvíjí od vypůjčené částky a také od doby, na kterou potřebujete půjčit.

Tyto úvěry se tak mohou značně prodražit, zejména v případě, že budete potřebovat prodloužit splatnost. Přesto jsou dostupné v podstatě komukoliv a mnohým tak slouží pouze jako, pocit, že mají lidé nějakou finanční rezervu.

rTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci