Chcete-li předejít jizvám, poranění ošetřete hned a správně

5.3.2018 00:00   |   Komerční články
Cestou životem člověk nasbírá větší či menší šrámy a i když se všechno zhojí, mnohdy zůstává nepěkná vzpomínka v podobě jizvy.

HemaGel

Samozřejmě zejména ženy se snaží takových „vzpomínek“ co nejlépe zbavit a volí k tomu nejrůznější techniky – od babských mastiček po supermoderní aparatury klinik plastické chirurgie.

Jizvy vznikají po zásahu či poranění kůže do škáry a hlouběji. Mezi časté příčiny vzniku patří běžná operace, plastická operace, císařský řez při porodu, popáleniny, akné, opar, neštovice a další. Jizvu nejlépe ovlivňujeme už při jejím hojení. Je hned několik způsobů, jak pomoci hojení tedy zmizení jizvy, které můžete zvolit.

Všeobecně je třeba říci, že po velké ráně jizva zůstane vždy a žádný chirurg ani mastička ji nikdy neodstraní zcela. Nicméně také platí, že důkladnou péčí lze dokázat zázraky, proto se o poraněnou tkáň pečlivě starejte od samého začátku.

Hojení rány probíhá jasně definovaným procesem, kdy dochází k novotvoření a následné přestavbě vaziva v místě, kde došlo k poruše integrity kůže a podkoží, proto z velké části si tělo musí největší část práce provést samo.

Vhodné je okolí promazávat a kůži zvláčňovat krémem, důležité jsou také tlakové masáže, které napomůžou "rychlejší" přestavbě v místě rány a následné jizvy. S nimi by se mělo začít už přibližně týden po odstranění stehů.

Máte drobnou řeznou ranku, vaše dítě si při pádu odřelo koleno nebo se vám po pěší túře v nepohodlné obuvi objevil puchýř? Pak jako balíček první pomoci může sloužit HemaGel První pomoc, který je určen právě pro vás.

V každém balení HemaGel První pomoc najdete tubu s 5 gramy gelu a 3 kusy krycí Dermafolie. Gel se aplikuje na ránu ve velmi tenkém filmu s mírným přesahem na zdravou pokožku a následně se překryje přiloženou fólií.

Fóie slouží k rychlému a správnému krytí rány na dobu nezbytně nutnou. Pokud nehrozí setření Hemagelu z rány, může zůstat bez krytí.

Díky unikátním vlastnostem gelu se rána bude hojit bezbolestně, rychleji a bez rizika zanesení infekce. Navíc ráně dodává vlhkost (princip tzv. vlhkého hojení), takže se nevytváří žádný strup, vznikající jizva bude menší a méně nápadná. Při okamžitém použití bezprostředně po poranění vzniku jizvy zabraňuje zcela.

Pro správné a rychlé ošetření ran v domácnosti lze doporučit i HemaGel. Je vhodný na akutní rány jako jsou odřeniny, popáleniny 1. stupně, řezné, sečné rány, puchýře a další poranění, při kterých je porušen kožní kryt.

Je vhodný také k ošetření chronických ran typu bércové vředy, chronické rány u diabetiků a další nehojící se poranění.

hemagel.czTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci