Tampóny ellen v novém ekonomickém balení

19.7.2012 00:00   |   Tiskové zprávy
Probiotické tampóny ellen® již rok významně pomáhají tisícům žen, které se někdy setkaly s výtoky a vaginálními záněty. Od srpna budou dostupné i v ekonomickém balení za zvýhodněnou cenu.

tmpony ellen

V České republice pravidelně trpí vaginálními záněty více než dvě třetiny žen.  Tyto intimní problémy jsou doprovázeny nepříjemným pocitem svědění, pálení a výtokem, často i bolestmi při a po pohlavním styku. Jednoduchým a přirozeným prostředkem, jak obnovit rovnováhu vaginální mikroflóry, je pravidelné používání probiotických tampónů ellen®.

Nejen, že díky nim předcházejí infekcím, ale zároveň se cítí pohodlně i během menstruace. V uplynulém roce si je oblíbilo velké množství žen, které celkově zakoupily více než 30 000 balení těchto tampónů. Od srpna bude v lékárnách k zakoupení či objednání také zcela nové ekonomické balení normal obsahující 22 ks tampónů.

Ženy, které tampóny ellen® pravidelně používají, ocení zvýhodněnou cenu tohoto balení. Doporučená cena v lékárně je stanovena na 295 Kč. V prodeji nadále zůstávají také všechna tři klasická balení probiotických tampónů ellen®.

Prevence i léčba díky probiotickým tampónům ellen® 

Tampóny ellen® obsahují  laktobacily -  bakterie mléčného kvašení, které jsou lidského původu a patří mezi nejčastější kmeny, nacházející se v přirozené zdravé poševní mikroflóře. Kombinace těchto laktobacilů je patentována pod obchodní značkou LN® (Lacto-Naturel®).  Přítomnost LNÒ v tampónech ellenÒ® tak zaručuje pozitivní vliv na obnovení vaginální mikroflóry u žen, které je používají.

Není nutné se obávat toho, že se laktobacily z tampónu „vytratí“ dříve, než jsou použity. Aktivní probiotická složka LN® se z tampónu uvolňuje až při tělesné teplotě, přičemž tento proces žena vůbec nepociťuje.

Během menstruace je vaginální mikroflóra obzvlášť nestabilní a zvyšuje se její pH, které vyhovuje rizikovým mikroorganismům. Ty se stávají biologicky aktivními a rizika rozvoje zánětu stoupají až pětinásobně.

Doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc. říká: „V době menstruace, kdy dochází k přirozenému úbytku laktobacilů a naopak k pomnožení jiných nebezpečných bakterií, je lepší užívat poševní tampóny než menstruační vložky. Krev ihned nasají a ta tak nezůstává zbytečně v pochvě - tím bakterie i kvasinky ztrácejí živnou půdu a pochvu nezatěžují. K výraznému zlepšení obranyschopnosti navíc přispívají probiotické tampóny, které kromě nasávání menstruační krve ještě navíc uvolňují do pochvy miliardy živých a velmi funkčních mléčných bakterií, bránících rozvoji případné infekce. Je to geniální nápad, protože dáváte živou mléčnou kulturu do pochvy právě ve chvíli, kdy to sama nejvíce potřebuje.“

Ideální rovnováhu vaginální mikroflóry žena obnoví pravidelným používáním probiotických tampónů ellen®, které chybějící laktobacily ženskému tělu dodají, po třech až šesti měsících užívání. Příznivé účinky jsou ale zřejmé již po použití v průběhu první menstruace. Mohou je užívat jak ženy, které mají problémy se svěděním, zápachem a infekcemi, tak dívky od první menstruace nebo ženy, které tampóny nikdy předtím nepoužívaly.

Doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc. dále dodává: „Bude-li žena používat probiotické tampóny stejně jako ostatní tampóny, zvolí správnou absorpční velikost a bude je měnit v intervalu maximálně osmi hodin, potom není třeba se obávat nežádoucích účinků. Předávkování pochvy laktobacily v době menstruace není reálné.“ Probiotické tampóny ellen® lze užívat i mimo menstruaci. „V takových případech dodají ohroženému poševnímu prostředí potřebnou dávku laktobacilů a navíc odstraní nevhodný sekret, který se při ohrožení obranyschopnosti v pochvě tvoří.“

Probiotické tampóny ellen® doporučuje Česká gynekologická a porodnická společnost ČLS JEP

Probiotické tampóny byly z hlediska bezpečnosti a účinnosti zkoumány mnohými klinickými studiemi. Klinická studie publikovaná v časopise Journal of Microbes and Infections prokazuje, že u žen, léčených pro narušení vaginální mikroflóry (bakteriální vaginóza nebo kvasinková infekce), se mohou probiotické bakterie LN® podílet na dlouhodobém účinku léčby tak, že zajistí zlepšení složení bakteriální mikroflóry, díky čemuž se sníží počet opětovných vzplanutí onemocnění.

V České republice získaly probiotické tampóny ellen® doporučení České gynekologické a porodnické společností ČLS JEP a v EU jsou certifikovány v jako zdravotnický prostředek.

Probiotické tampóny ellen® lze zakoupit nebo objednat v lékárnách v České republice ve čtyřech různých baleních. Nejen že absorbují menstruační krvácení, ale především obnovují přirozenou poševní mikroflóru. Absorpční schopnost tampónů je značena kapkami, podobně jako u klasických tampónů. Jejich pravidelné užívání má léčebný, jakož i preventivní charakter, který doplňuje například i vhodná osobní hygiena, bavlněné spodní prádlo a netěsné oblečení.

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci