Česká golfová naděje Klára Sionková oslavila nečekaný úspěch

21.6.2021 00:00   |   Společnost
Patnáctiletá dcera bývalého českého fotbalového reprezentanta Libora Sionka píše vlastní sportovní historii. Na turnaji Amundi Czech Ladies Challenge, který patří do prestižní evropské golfové série LETAS, skončila na skvělém třetím místě.

golf

Nadějný český golfový talent, teprve patnáctiletá Klára Sionková, nečekaně zazářila v letošním Amundi Czech Ladies Challenge, když v sobotu v konkurenci téměř 90 profesionálních a amatérských hráček z 24 zemí světa obsadila s celkovým skóre -2 skvělé dělenou 3. příčku.

Klára se tak postarala o překvapení turnaje, kterého se účastnila na základě udělené Divoké karty od společnosti Amundi. Nad očekávání skvělý výsledek mladičké Kláry se tak zařadil mezi zásadní momenty její velmi slibné golfové kariéry.

„Jsem moc ráda za tuto jedinečnou golfovou příležitost a zkušenost. Ze třetího místa jsem naprosto nadšená, obzvláště v takové společnosti profesionálních golfistek,“ nemůže se nabažit mladá golfistka.

„Hrálo se mi dobře, i když jsem párkrát udělala chyby, které by v mé hře být nemusely. Celkově si však odnáším pozitivní pocity a úžasný zážitek,“ popisuje patnáctiletá Sionková.

„Nyní mám v plánu hrát českou amatérskou Tour, dále pak mám týmové povinnosti a na konci června bych si ráda zahrála v Berouně. Tam však ještě nemám jistý start,“ nastiňuje mladá česká naděje.

Klára je dcerou fotbalisty Libora Sionka, který v ní od dětství rozvíjel lásku k trávníku. Jako malá zkoušela řadu sportů, mimo jiné i fotbal. Od šesti let se však věnuje golfu, který pilně trénuje 5–6krát týdně, 2 až 6 hodin denně.

K tomu Klára studuje čtvrtým rokem Mensa gymnázium pro mimořádně nadané děti a plánuje univerzitní studium v zahraničí.

Mezi Klářiny dosažené úspěchy patří kromě 3. místa v Amundi Czech Ladies Challenge i 1. místo v kategorii žen 2. dílu Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour nebo celkové vítězství v české Národní golfové Tour mládeže 2020 v kategorii kadetek. Je také několikanásobnou mistryní svého domácího Albatross Golf Clubu Praha na rány i jamky.

Cílem Kláry je reprezentovat Českou republiku v rámci národního golfového týmu a propracovat se do světové špičky profesionálních golfistek LPGA.

rTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci