A jarní úklid bude hračka…

23.3.2021 00:00   |   Tiskové zprávy
Společnost Henkel ČR nabízí praktické a osvědčené přípravky, které si poradí s nejrůznějšími druhy nečistot.

úklid

Péči o kuchyň, koupelnu, stejně jako o WC můžete svěřit například čisticím prostředkům Bref, k odstranění bakterií, plísní a virů ve vaší domácnosti zase použít čisticí a dezinfekční prostředky rakouské značky Lysoform.

O dokonalý lesk oken, ale i dalších více než dvaceti různých povrchů se postarají přípravky Clin a čisté nádobí zajistí prostředky do myčky nádobí Somat či přípravky Pur určené pro ruční mytí.

Čistá kuchyň je dobrý začátek

Při úklidu postupujte systematicky z jedné místnosti do druhé. Začít můžete třeba kuchyní. Pozornost věnujte sporáku, mikrovlnce a digestoři, na kterých bývají nánosy mastnoty. V kuchyni pak pravidelně věnujte pozornost všem omyvatelným plochám, nezapomínejte ani na odpadkový koš nebo třeba dětskou židličku.

Hygienicky čistá koupelna a toaleta

V koupelně a na toaletě často bojujeme nejen s odstraněním vodního kamene, ale i se zbytky mýdla, rzí, odolnou špínou a samozřejmě i s mikroorganismy a bakteriální aerosoly, které se dostanou téměř všude.

Při úklidu tak kromě klasické sanity neopomíjejte očistit i místa, kterých se často dotýkáte, například splachovač na WC, sprchovou hlavici, dávkovač mýdla či kelímek na kartáčky.

Věnujte pozornost podlahám

Ať už doma máte parkety, plovoucí podlahu nebo dlažbu, měli byste si dát záležet na správné údržbě a péči. Každému typu podlahy totiž vyhovuje něco jiného a také drobné chyby ji mohou velmi rychle zničit.

Navíc v dnešní době je také důležité myslet i na její pravidelnou dezinfekci – podlahy jsou totiž oblíbeným místem bakterií a virů, které se mohou rozšířit po bytě. Vinylové podlahy (PVC) jsou díky speciální ochranné vrstvě velmi odolné, a tedy i jednoduché na údržbu.

Vinylovou podlahu pravidelně zametejte abyste předešli vzniku škrábanců, umývejte teplou (ne horkou) vodou a s ohledem na vysoké riziko přenosu virů z vnějšího prostředí dezinfikujte.

Slangově nazývané "plovoucí podlahy" patří mezi nejpoužívanější podlahové krytiny. Na rozdíl od vinylových jsou však o něco náročnější na údržbu. V péči o ně to rozhodně nepřehánějte s množstvím vody.

Ta by se totiž mohla dostat do spár a uvolnit lepení, které podlahu drží pohromadě. Pokud se na podlaze objeví skvrna, ihned ji vyčistěte. I podlahy z přírodních materiálů mají úhlavního nepřítele v podobě vody, a tak při jejich čištění s ní opět šetřete.

Vyměňte zimní oblečení za jarní

S příchodem jara nastává pro většinu žen velmi oblíbený okamžik, a to výměna šatníku ze zimního na jarní. Prostor tak ve vaší skříni opět dostanou lehčí svetříky, sukně, šaty, lehké topy a halenky.

Aby si vaše oblečení dlouhodobě zachovalo zářivost a tvary, nezapomínejte nejen v tento okamžik na kvalitní péči.

Skleněné plochy bez šmouh

Skleněné povrchy jen velmi těžko udržíte po dlouhou dobu čisté a bez šmouh. Naštěstí, jejich čištění nevyžaduje příliš námahy, stačí dobrý čistící prostředek a rychle zatočíte s prachem, skvrnami či otisky od hrnečků a skleniček.

Když už hovoříme o skleněných plochách, zvláštní pozornost určitě věnujte svým oknům. Ty si po zimě přímo žádají pořádnou "revitalizaci" a nezapomeňte také na žaluzie, kliky, záhyby oken či parapety.

Čisté nádobí raz dva

Čas strávený doma s rodinou, společné vaření a pečení je velmi příjemné bez ohledu na roční období. Všichni ale dobře víme, jak to obvykle končí – velkou hromadou špinavého nádobí.

Usnadněte si práci, přípravky určené k automatickému mytí nádobí Somat stejně jako prostředky na ruční mytí nádobí Pur vám se špinavým nádobím pomohou.

rTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci