Proč dát přednost kusovým kobercům před metráží

26.3.2021 00:00   |   Komerční články
Při zařizování bytu nebo rodinného domu hraje důležitou úlohu také volba nejvhodnější podlahové krytiny.

koberce

V dnešní době se vám dokonce může stát, že se v záplavě nabídek budete ztrácet a klást si otázky, která je vlastně nejlepší. Pojďme se společně podívat na výhody koberců.

Kusové koberce používali již staří Římané

Odjakživa mělo lidstvo tendenci si své bydlení udělat co nejpříjemnější. Proto vás určitě vůbec nepřekvapí informace, že kusové koberce jsou tu s námi již od starověku.

Ano, i staří Římané, Řekové či Peršané milovali, když se mohli doma procházet po příjemně měkkém koberci. V té době se ovšem ještě vyráběly výhradně z přírodních materiálů, jako je vlna, bavlna nebo hedvábí.

Dnes je situace už jinde a na výrobu koberců se často používá také umělé vlákno. Přitom se nedá říct, že by takový výrobek byl méně kvalitní. V mnohém dokonce předčí i ty z přírodního vlákna, a to zejména tvarovou i barevnou stálostí a snadnou údržbou.

Geometrické, moderní i klasické vzory

V interiéru plní koberec jednak úlohu izolační, kdy izoluje od chladné podlahy nebo hluku. Jeho další rolí je ta estetická. Dobře zvolený koberec dovede citlivě podtrhnout charakter místnosti a vtisknout jí originalitu. Tu docílíte zejména kusovým kobercem se zajímavým motivem.

Může být klidně s geometrickým i klasickým vzorem. Při jeho výběru bychom měli respektovat i ostatní zařízení bytu a doplňky, aby s nimi koberec dobře ladil. Kusový koberec se tak snadno může stát v interiéru nepřehlédnutelným designovým prvkem.

Koberce do ložnice, jídelny či obývacího pokoje

I v dnešní době si lze pořídit koberce z přírodních materiálů, které se vyznačují dlouhou trvanlivostí. Chcete-li vsadit na jistotu a kvalitu, pak koberec z vlny, bavlny či hedvábí je to pravé do vašeho obývacího pokoje, jídelny nebo ložnice. Jedná se o investici, která se vyplatí.

Získáte moderní bytový doplněk, který vám bude sloužit po dlouhou dobu. Moderní koberce z přírodních vláken jsou na dotek velmi příjemné, disponují skvělými izolačními vlastnostmi a jsou schopné regenerace po zatížení.

Jakým vzorům kusových koberců dáváte přednost a líbí se vám více moderní, nebo klasické motivy?

r
Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.comTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci