Happy Socks vzdávají poctu Davidu Bowiemu

17.2.2021 00:00   |   Komerční články
Kolekce Happy Socks jaro/léto 2021 vzdává poctu legendárnímu zpěvákovi Davidu Bowiemu.

Happy Socks

Speciální kolekce ponožek je určená fanouškům všech věkových skupin a inspiraci čerpá z nejlepších hudebních a vizuálních představení Bowieho, který se za svou kariéru nechal nejednou ovlivnit módními styly.

David Bowie překročil hranice studia, jeviště i obrazovky jako žádný jiný umělec. Vytvořil nejvlivnější a nejtrvalejší dílo moderní hudby i nesrovnatelnou řadu osobností jako Major Tom, Ziggy Stardust, Aladdin Sane nebo The Thin White Duke, abychom vyjmenovali alespoň některé.

Obývání a vyřazování těchto nezapomenutelných postav závratnou rychlostí je považováno za Bowieho závazek k průzkumu a experimentování, čímž vyzval generace, aby přehodnotily své definice hudebních žánrů, pohlaví a uměleckého výrazu.

„Když jsme věděli, že skládáme poctu Bowiemu, okamžitě bylo jasné, že by to měla být i pocta jeho neuvěřitelně kreativním outfitům, s nimiž nás překvapoval celá desetiletí. Dalo nám tak smysl zkusit přetvořit osm z jeho nejznámějších stylingů do miniatur v podobě ponožek,“ popisuje Paula Maso, kreativní ředitelka Happy Socks.

Kolekce obsahuje jednotlivé ponožky i dárkové krabičky pro dospělé i děti. Výběr pro dospělé zahrnuje šest párů ponožek z měkké česané bavlny a dárkové krabičky po třech a šesti kusech. Dětská kolekce nabízí ponožky z česané biobavlny, a to ve 4 různých designech jednotlivě anebo jako dárkové balení se čtyři páry.

Designy v limitované edici

Bowie se vždy vydal tou nejodvážnější možnou cestou. Dva designy ponožek jsou tak k dispozici pouze v omezeném počtu a zachycují vždy jeden rozhodující okamžik, který zahájil novou, nezapomenutelnou kapitolu jeho legendární kariéry.

The Silver Lining: Tento stříbrný zebrovaný outfit byl poprvé spatřen na jeho uznávané LP Station To Station z roku 1976, kde posunul hudební styl a oživil The Thin White Duke. Outfit se objevil také v Lazaru, druhém hudebním videu z jeho posledního alba. Matně černý, ale třpytivý styl je zabalen ve stříbrné fólii.

The Ziggy Special: Extravagantní, výstřední a výjimečný. Módní návrhářka Kansai Yamamoto, inspirovaná japonským konceptem Basara, který se vyznačuje barevnými oděvy přitahujícími pozornost, posunula Bowieho scénu na novou úroveň.

Asymetrický pletený trikot Ziggy Stardust je dnes považován za jeden z nejpamátnějších outfitů hudební historie. Věrně originálu, přichází Happy Socks dárkový box s jednou ponožkou a dvěma náramky na kotník. Ponožka je opatřena třpytivou lurexovou pletenou patou a špičkou pro extra detaily.

Kolekce je k dispozici na eshopu výhradního distributora Happy Socks pro český a slovenský trh urbanlux.cz / urbanlux.sk, v Happy Socks kamenné prodejně v OC Nový Smíchov, na Happysocks.com nebo u vybraných prodejců.

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci