Podzimní líčení od A do Z s vizážistou Pavlem Bauerem

24.10.2020 00:00   |   Komerční články
Stejně jako móda podléhá sezónním trendům také kosmetika a oblast dámského líčení. Popularita různých stylů úpravy zevnějšku se nemění jen v řádu let, ale i v závislosti na aktuálním období. Jaké trendy tedy hýbou letošním podzimem?

líčení

Dávku inspirace přináší Pavel Bauer, vítěz Mistrovství ČR v make-upu a jeden z nejvyhledávanějších českých vizážistů s více než 20 lety zkušeností v oblasti kosmetiky a líčení pro módní časopisy, fashion přehlídky, televizní pořady a reklamy.

„Byly doby, kdy jsme v nabídkách podzimních kolekcí kosmetických značek byli zvyklí vídat typické barvy podzimu, jako je hnědá, bordó nebo khaki.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

V péči o pleť chce každý věk něco
Jak se správně odlíčit, krok za krokem
Nepřidělávejte si zbytečně vrásky v obličeji

V našich středoevropských podmínkách barvy spadaného listí k podzimu přirozeně patří a tato klasika je v kurzu i dnes,“ říká na úvod Pavel Bauer a dodává: „Stálicemi podzimního líčení jsou také odstíny fialové a šedé.“

Škála pestrosti barev se ale rozpíná od těch neutrálních přes romanticky růžovou až po hluboce vínovou a antracitovou. Stejné je to i s intenzitou líčení: přehlídková mola letos nabídla variace stylingů od glow přírodního líčení až po výrazný a efektní make-up.

„Nebojte se kombinace výrazných očí a světlých rtů. Ostudu si ale rozhodně neuděláte ani s klasickou oční linkou v kombinaci s červenou rtěnkou. A pokud chcete být skutečně originální, sáhněte po modré nebo zelené barvě,“ vyzývá Pavel Bauer.

Paletka očních stínů, Sephora

 


Principy líčení neměnné

Základem líčení vždy byla a bude zdravá, hydratovaná a pěstěná pleť. Novým trendem v této oblasti jsou ovšem produkty s přírodním složením, které pokožku zatěžují co nejméně.

Dobře zvolený make-up by měl sedět nejen barevně, ale měl by působit přirozeně i co se týká textury a konzistence. Nedokonalosti pleti v případě nutnosti vyhladí báze. Běžně dnes ženy používají také kombinaci více odstínů make-upu, čímž dosahují dobře vymodelovaného obličeje.

Paletka korektorů, dm-drogerie markt


Pokud před make-upem dáváte přednost korektoru, tak jen pozor, abyste volili ten správný. Pro maskování vad v pleti je vhodnější více krycí, zatímco kolem očí bude sedět lehčí a rozjasňující.

„Vyšší dívčí je pro mnohé také zakrývání kruhů pod očima. Tady vám velmi pomůže znalost těch správných barev, které zneutralizují nevzhledné tmavé kruhy právě vám,“ dodává Pavel.

Řasy prodlouží i kleštičky

Sehnat řasenku, která řasy dokáže nejen prodloužit, ale i vytvarovat a zahustit, nemusí být pro každého snadný úkol. Jestli se to týká i vás, sáhněte prostě po takové, která vaše řasy jen přirozeně nalíčí, aby byly hezky oddělené. Optického prodloužení dosáhnete použitím kleští na řasy ještě před jejím nanesením.

 

 

Řasenka Feel Stronger, Yves Rocher

 

„Fenoménem každé doby je i obočí. Dávno pryč jsou už naštěstí časy, kdy byly in dokonalé tvary jako přes šablonu. Obočí musí vypadat přirozeně a zachovat si svoji texturu, i když je zvýrazněné,“ upozorňuje Pavel Bauer.

Rtěnka jako tečka

Klenot dámských kabelek v podobě rtěnky letošní podzim neomezuje na žádnou konkrétní barvu ani texturu. Ať už sáhnete po matné, krémové nebo metalické, faux pas se obávat nemusíte. Sezóna se ponese ve znamení karamelových, červených ale také překvapivě oranžových barev.

„Takto propracované líčení by byla škoda nezakončit rozjasňujícími pudry a tvářenkou. Jenom pozor na to, kam co patří. Svoji vizáž pak nezapomeňte zafixovat pro delší stabilitu,“ dodává na úplný závěr vizážista Pavel Bauer.

Intenzivní ovocná rtěnka, L'Occitane

Potřebuje vaše výbava doplnit?

Zaujaly vás některé z tipů Pavla Bauera, představu o své nové podzimní vizáži máte v hlavě, ale chybí vám ty správné produkty? V aktuální nabídce prodejců kosmetiky Centra Černý Most najdete vše potřebné pro vytvoření té ideální vizáže: od pečujících hydratačních přípravků, make-upů a bází přes řasenky, tužky na oči a stíny až po rtěnky a pudry pro všechny typy pleti.

V současné době jsou nařízením vlády obchody, až na výjimky, uzavřeny. Mnozí prodejci ale nabízejí svůj sortiment v e-shopech a objednané zboží si v nich můžete vyzvednout. Přehled e-shopů nájemců Centra Černý Most najdete ZDE.

otz, ŽenyproŽeny.cz
foto CČM a pavelbauer.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Podzimní líčení od A do Z s vizážistou Pavlem Bauerem

tttt

10.11.2020   |   17:07   |   od: Elena
Toto je svědectví, které každému řeknu, aby ho slyšelo. jsem ženatý 4 roky a v pátém roce mého manželství měla jiná žena kouzlo, které mi vzalo mého milence a můj manžel mě opustil a děti a trpěli jsme 2 roky, dokud jsem nemyslel příspěvek, kde to Muž Dr.Wealthy někomu pomohl a já jsem se rozhodl, že mu zkusím pomoci mi přivést moji lásku Husband domů a věř mi, že mu jen posílám svou fotku a obrázek mého manžela a po 48 hodinách, jak mi řekl, jsem viděl auto vjelo do domu a hle, byl to můj manžel a on přišel ke mně a dětem, a proto jsem rád, že každého z vás v podobných záležitostech potkám s tímto mužem a mám svého milence zpět k sobě e-mail: wealthylovespell@gmail.com nebo ho můžete také kontaktovat nebo ho kontaktovat na tomto +2348105150446 ..... děkuji moc Dr.Wealthy. ...
Zobrazen poslední příspěvek, celkový počet 1 příspěvek.
poslední příspěvek: 10. 11. 2020 17:07
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci