Předejděte chřipkové epidemii s klidem - kvalitními rouškami

24.9.2020 00:00   |   Komerční články
Podzim je tady a s ním období chřipkových epidemií. Letos asi poprvé víc než kdy užijeme roušky, na jejichž nošení jsme doposud nebyli zvyklí. Vděčíme za to koronavirové krizi, která pravděpodobně opět nastoupí ve druhé vlně.

chřipka

Covid-19 asi není třeba představovat, na celé planetě asi momentálně není člověk, který by tento nový typ koronaviru neznal. Jeho plná síla v březnu letošního roku udeřila na Českou republiku a rázem jsme pocítili, že ochranných pomůcek není nikdy dost. Proto s nadcházejícím podzimem v kombinaci s nepříznivou predikcí epidemiologů myslete na svou ochranu dopředu.

Rouška z bavlny je základ ochrany

V prvé řadě je dobré zmínit, že nošení roušky je především znakem ohleduplnosti vůči ostatním lidem. O účinnosti jednotlivých typů respirátorů, masek a roušek si můžete na internetu přečíst řadu článků. A ačkoliv se zdá, že textilní rouška vychází z tohoto boje jako nejméně účinná, na tom, že je to stále ochranná pomůcka se nic nemění.

Roušky z BIO bavlny se dají opakovaně používat. Stačí je jednou za čas vyprat na 95 °C, čímž je sterilizujete. Tím, že nepoužíváte jednorázové roušky šetříte přírodu. A tím, že roušky používáte, chráníte nejen sebe, ale i okolí. I kdyby to mělo být jen na dvě hodiny. Při dýchání si roušku svými výdechy zvlhčujete, a tak ztrácí na efektivitě.

Jak správně sterilizovat roušku?

Abyste roušku zbavili co nejvíce bakterií, je potřeba ji správně vyvařit.

  1. Do čistého hrnce napusťte dostatečné množství vody a počkejte, než dosáhne bodu varu.
  2. Jakmile voda zavře, vložte do hrnce roušku.
  3. Přiklopte hrnec pokličkou a vařte 5-10 minut. Občas hrnec zkontrolujte, zda se vám rouška nepřichytla na dno nebo okraje hrnce.
  4. Po uplynutí doby stáhněte hrnec z bodu varu, roušku nechejte ve vodě zchladnout.
  5. Roušku vyždímejte, usušte a na závěr přežehlete napařovací žehličkou.

Takto ošetřená rouška je hotová k dalšímu užívání.

České roušky se nosí i v Bruselu

Roušky byly potřeba všude. Výrobci se musely rychle přizpůsobit velké poptávce, jelikož nabídka byla malá. Roušky z bavlny od moravského výrobce Rolsit nosí i v Evropském parlamentu, což je pro firmu rozhodně úspěch.

Společnost Rolsit má za sebou úspěšnou kampaň na české crowfundingové platformě. Prostředky získané z této akce byly využity na nákup certifikované BIO bavlny nejvyšší kvality. Tu je možné používat opakovaně jelikož vydrží až 250 vyvařovacích cyklů. Další možností je poté rouška s výměnnými filtry, kdy má samotný filtr záchyt na úrovní FFP1 a v kombinaci s bavlněnou rouškou dokonce FFP2.

Udržitelnost je nám blízká

Nákup BIO bavlny nebyl žádný prvoplánový počin. Společnost si velmi dobře uvědomuje dopad produkce na životní prostředí, a proto se rozhodla nebýt lhostejnou. Roušky mají vysokou kvalitu i tak je jejich cena férová.

V jejich nabídce naleznete i další produkty z přírodní a recyklovatelných materiálu - operační čepice a pláště, nákupní tašky, obaly na oděvy nebo látkové pytlíky. Navštivte jejich web a prozkoumejte sortiment, který firma nabízí firmám i jednotlivcům.

re
Foto: Pixabay.com, Rolsit.czTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci