Nejde vám to v posteli? Promluvte si!

19.5.2020 00:00   |   Komerční články
Nejprve láska, stravující vášeň, tělesná žádostivost. Pak svatba, děti, všední manželský život. A čím dál tím méně sexu. Je na to nějaký lék?

erotika

Takových párů jsou ve světě miliony. A vychází nemálo článků, jak poradit partnerům, kterým to v posteli už nejde tak, jako dříve. Mnohé takové dvojice sice tento problém intenzivně pociťují, ale nechtějí o něm mluvit. Ve vzájemné komunikaci se tomuto tématu raději vyhýbají. Hrubá chyba!

Dáme vám několik tipů:

• Pryč s televizorem!

V ložnici je to "rušivý element". Sledovat vleže na obrazovce úžasného pana Božského či vášnivku Carrie v seriálu Sex ve městě sice může vypadat jako náběh k vášnivé noci, ale když pak jeden z manželů ihned usne, je to jen k zlosti…

Postel je určena ke spaní a taky k milování. Ne k tomu, aby z ní dva páry očí mlčky zíraly na "bednu" a potom se nic nedělo!

• Nenechávejte "to" na ráno

Spousta párů, které se nemilovaly týdny i měsíce, před usnutím pořád čekají na "správný okamžik". A ten nepřichází… Uvolněte se, stulte se k partnerovi, mazlete se s ním, dotýkejte se, líbejte se. Hlavně se nepoddávejte podvědomému tlaku, že "dneska to snad konečně klapne"…

Napětí v posteli je totiž spolehlivou cestou do pekel!

• Sex nezačíná pohlavním stykem

I ten nejvšednější den lze zakončit nádechem erotiky - třeba svíčkami při večeři, něžnými slůvky a úsměvy, komplimenty. Užijte si spolu jeden druhého ještě předtím, než půjdete do ložnice!

• Nebojte se erotických pomůcek

Samozřejmě se stává, že milenecký vztah je potřeba oživit, abyste se v posteli nenudili a neměli potřebu hledat vzrušení jinde. Nebojte se zajít do sexshopu pro hravé pomocníky, kteří vám v ložnici nedovolí zažít nudu a stereotyp. A jestli se stydíte přijít do sexshopu osobne, existují přece i online.

Mezi komfortní erotické pomůcky pro ženy patří vibrátory, venušiny kuličky, masážní hlavice nebo anální kolíky. Zmíněné hračky pro dospělé velmi dobře kvitují i muži, kteří se v jejich přítomnosti stávají velmi vynalézavými „kutily“.

Pro naprosté začátečníky v oblasti erotických pomůcek lze doporučit napr. párové vibrátory. Vibrátor se stane důvěrníkem mezi mileneckým párem, jakožto „důvěrným přítelem“ samotné ženy. Vybírat lze ze spousty druhů, mezi nimiž jsou zastoupeny klasické tvary imitující pánské přirození, stejně jako moderní luxusní kousky, které jsou spíše multifunkční.

• Pečujte o své tělo!

Určitě jste během manželství zpohodlněli a leccos z toho, na co jste zpočátku dbali, teď více či méně pouštíte k vodě. Jistě, jsou důležitější věci, než příjemná vůně. Ale rozhodně dopomůže k povzbuzení milostné touhy. Podobně jako ostříhané a čisté nehty na rukou i nohou, čerstvý dech či upravená hlava.

Prostě platí – starejte se o to, abyste jeden pro druhého stále byli atraktivní!

• Co je pohodlné, nemusí být sexy

Dbejte na oblečení… Dres milovaného klubu je sice mužovým hrdým vyznáním jeho fotbalové víry, ale pro partnerku určitě není právě tím oblečením, které by u ní vzbuzovalo erotickou žádostivost. Natož aby ho ze svého miláčka vášnivě strhávala s vidinou milostné extáze…

• Nevěřte kamarádům...

Je to totiž - spolu s penězi - v okruhu přátel nepsané tabu. A pokud vám Sandra nadšeně povídá, že s Filipem souloží minimálně třikrát týdně, kývněte mlčky hlavou a myslete si o tom své…

• Sex není deptající přízrak

Pamatujte si: problémy, o kterých se nemluví a které v sobě dusíte, se s přibývajícím časem stávají ještě obludnějšími a těžšími! Sex má přece lidi obšťastňovat. Ovšem, pouhých 21 procent čtenářek německého odborného časopisu v anketě na toto téma odpovědělo, že tomu tak skutečně je…Je čas s tím něco udělat!

kotTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci