SOUTĚŽ: Vyzkoušejte si světové unikáty v Loučni!

21.5.2020 00:00   |   Soutěže
Vyhrajte v naší soutěži vstupenky a vyzkoušejte si světové unikáty v zahradách zámku Loučeň na Nymbursku. Vše tu již kvete a voní a můžete tu odpočívat i sportovat…

soutěž

Celková rozloha parku o dvaceti hektarech nabízí klid i soukromí. Například během nordic walking či při dlouhých zdravotních nebo romantických procházkách nemusíte nikoho potkat, vydáte-li se do odlehlejších míst.

„Vůně jara je tady cítit na každém kroku. Nebojím se říct, že park je v tuto dobu nejkrásnější,“ uvádí Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. „Aby si nádheru parku užili všichni, rádi bychom upozornili nejenom na možnost sportovat zde, volně se pohybovat kdekoli po zámecké zahradě, využít ji i pro piknikování nebo chůzi naboso, ale projít ji a zároveň se poučit,“ dodává Kateřina Šrámková.

Zámecká zahrada nabízí skvosty rovněž milovníkům světových unikátů, těch nalezete v parku hned šest.  A to v podobě Prstového labyrintu, díky kterému si budete připadat jako u IL LABIRINTO – v Cathedrale di san Martino v italské Lucce. Návštěvou loučenského Kamenného labyrintu se můžete přenést k The Bewarea Labirinth - Yzerfontein v Jižní Americe.

DALŠÍ SOUTĚŽE na portálu ŽenyproŽeny:

Přibalte si na jarní výlet!

Tisové bludiště je na zámku Loučeň vystavěno v podobném duchu jako je IGGGARTEN Schönnbrunn v Rakousku. Park má rovněž svého Minotaura, podobně jako Minotaurus – Cawdor Castle ve Skotsku. Travnatý labyrint středočeského zámku Loučeň pak připomíná Labyrinth Seaton, Devon v Anglii.

A nakonec nově osvětlené zámecké průčelí Loučeně evokuje podobu Edinburgh castle ve Skotsku. Celkově je na zámku Loučeň a v jeho zahradách k vidění dvanáct labyrintů a bludišť. Tvoří tak největší Labyrintárium Evropy.

Více informací o romantické barokní památce najdete na webu zamekloucen.cz.

Jak vyhrát v naší soutěži?

Odpovězte správně na kvízovou otázku do 27. května 2020 včetně. Pět úspěšných luštitelů získá po dvou vstupenkách do zámku Loučeň.
Výherci budou zveřejněni v sekci "Soutěže" a uvědomíme je e-mailem. Výhry zasíláme na adresy v České republice a také na adresy ve Slovenské republice (pro výherce ze Slovenska).

Kvízová otázka:

1. Kolik labyrintů a bludišť lze najít v zahradách i interieru zámku Loučeň?

A) 10

B) 12

C) 14
———————————————————————
* Odpověď uveďte do Soutěžního formuláře ve tvaru:
1. A) nebo 1. B) nebo 1. C)

Soutěžní formulář

Zavazujeme se, že vaše osobní údaje neposkytneme třetí straně.
Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci