SOUTĚŽ: Velikonoce s Druchemou připravíme netradičně!

26.3.2020 00:00   |   Soutěže
Hledáte v těchto dnech program pro další volný den vašich dětí? Vzpomněli jste si na Velikonoce? Je čas nabarvit vajíčka! A navíc v naší soutěži s Druchemou můžete přípravky a pomůcky k tradiční jarní zábavě vyhrát!

soutěž

Možná vás klasické techniky barvení vajec omrzely, ale na složitější dekorování voskem nebo gravírování si netroufáte. Máme pro vás i tak několik variant. Postačí několik základních barev na vejce a pár nápadů a uvidíte, že vzniklé dekorace budou moderní, působivé a hlavně příprava pro děti zábavná.

Jeden z triků atypického barvení spočívá hned v přípravě samotného vejce. Před tím, než jej ponoříme do rozpuštěné horké barvy. Pomoci si můžeme například tak, že na vejce umístíme gumičky a pak obarvíme.

Po zaschnutí barvy gumičky z vejce sejmeme a můžeme se těšit z nápadité dekorace, která vznikla právě tím, že se pod umístěné gumičky barva nedostala. Snadné, rychlé, skoro zadarmo.

Trik s páskou či pistolkou

Podobně si můžeme pomoci i díky tavné pistolce a lepicím páskám. Nejlepší je na odmaštěné bílé vajíčko pečlivě nalepit elektrikářskou izolační pásku. Je nejvhodnější, kvůli své částečné pružnosti a pevnosti.

Poté vejce obarvíme v připravené OVO barvě. Stejný princip platí pro techniku s tavnou pistolkou. Na vejce pomocí tavné pistolky nakreslete různé ornamenty nebo tečky a následně opět obarvíme.

DALŠÍ SOUTĚŽE na portálu ŽenyproŽeny:

O kultovní spodní prádlo STYX
Konopí pomůže zatočit s ekzémem

V módě je fialová!

Zároveň i s běžnými velikonočními barvami můžeme jít s dobou. Letošním Velikonocům bude totiž vévodit módní fialová barva. Tu můžeme už nyní u některých výrobců koupit (např. OVO – Druchema) nebo si ji namíchat za pomoci červené a modré barvy.

Pokud jsme naopak spíše milovníci tradic můžeme pro barvení vajec využít klasické OVO barvy v modré, červené, zelené a žluté či vsadit jen na jedinou barvu, a naopak si hrát s její sytostí a intenzitou.

Tu ovlivníme délkou ponoření vejce v dané barvě. Zda následně klasicky obarvená vejce doplníme obtisky nebo je necháme vyniknout jen dané barvě je už čistě na nás.

Jak vyhrát v naší soutěži?

Odpovězte správně na kvízovou otázku do 1.dubna 2020 včetně (nápovědu najdete ZDE). Pro každého ze šesti úspěšných luštitelů máme připraveny balíčky s přípravky a pomůckami pro tradiční předvelikonoční zábavu.
Výherci budou zveřejněni v sekci "Soutěže" a uvědomíme je e-mailem. Výhry zasíláme na dresy v České republice a také na adresy ve Slovenské republice (pro výherce ze Slovenska).

Kvízová otázka:

1. Kolik barev nabízí set gelových barev na vajíčka OVO Efekt mramor od Druchemy ?

A) 4

B) 5

C) 6
———————————————————————
* Odpověď uveďte do Soutěžního formuláře ve tvaru:
1. A) nebo 1. B) nebo 1. C)

Soutěžní formulář

Zavazujeme se, že vaše osobní údaje neposkytneme třetí straně.
Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci