Veronika si splnila v Riu velký sen

27.2.2020 00:30   |   Společnost
VIDEO – Karnevalová samba, to je moje vášeň. Našla jsem se v ní, sedí mi, vyznává se profesionální tanečnice Veronika Lálová.

Lálová

Teď zrovna prožívá Veronika svůj největší sen – dostalo se jí cti předvést svoji sambu na slavném Sambodromu při karnevalu v Rio de Janeiru. V době nejslavnějšího brazilského karnevalu, kdy je v ulicích denně dva milióny lidí, je tato asi osm set metrů dlouhá ulice středem vesmíru.

Video
Veronika Lálová se na sambodromu předvádí jako Múza

Tanečníci se protancují obklopeni tribunami, z nichž diváci sledují průvod jednotlivých škol samby. Sambódromo Marquês de Sapucaí projektoval slavný architekt Oscar Niemeyer až pro 90 000 diváků.

Jediná Češka

A právě tady dosáhla osmadvacetiletá Veronika úspěchu a uznání. Nejen že tu promenovala jako zatím jediná Češka, ale v rámci své školy samby mohla předvést svoje umění jako sólistka, takzvaná Múza.

„Je to prestižní místo, kde tanečnice jde po svých, sambovým krokem, a úplně sama. Žádná skupina, ale reprezentuje krásný kostým, školu a sebe,“ prozradila tanečnice, kterou většina lidí v Česku zná ze soutěže StarDance, kterou vyhrála se Zdeňkem Piškulou a s David Svobodou došla do finále.

Dřina se vyplatila

Už před odjezdem v rozhovorech přiznávala, že tradičnímu karnevalu v Riu, největšímu na světě, obětovala hodně peněz a moře dřiny. Vyplatilo se!

Veronika tanci propadla už v sedmi letech a dotáhla to až na vícenásobnou mistryní republiky v sólo salse. Věnuje se i dalším latino stylům a zejména pak karnevalové sambě.

Studovala španělštinu, humanitní studia a hispanistiku na Karlově univerzitě. Vede kurzy samby, salsy a latiny v Praze a v Hradci Králové. Je lektorkou zumby, fitness a držitelka mezinárodní třídy v latinsko-amerických a standardních tancích.

zt, ŽenyproŽeny.cz
Foto instagram Veroniky Lálové


Diskuse: Veronika si splnila v Riu velký sen

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci