Dobrodružství: Vydejte se napříč arktickou tundrou!

25.11.2019 00:00   |   Společnost
Jenom vy, psí spřežení a nekonečná polární krajina. Nepředstavitelný týden v arktické divočině je teď nadosah všem.

Fjallraven Polar

Fjällräven opět chystá nevšední výpravu Fjällraven Polar pro dvacet obyčejných lidí z celého světa, které během sedmi dnů změní ve zkušené severské dobrodruhy.

Fjällräven Polar 2020

Fjällräven Polar 2020 je výjimečná týdenní akce, při které 20 vybraných zájemců z celého světa přejede 300 km arktické tundry na vlastních saních tažených psím spřežením. Životní dobrodružství zvládne díky oblečení a vybavení od značky Fjällräven každý.

Švédská značka s liškou v logu zajistí účastníkům také tým profesionálů, který je naučí přežít v náročných arktických podmínkách.

I lidé bez nejmenších zkušeností se tak naučí dokonale řídit své vlastní spřežení aljašských husky, založit tábořiště, připravit si teplý nocleh a uvařit si jídlo při teplotě hluboko pod bodem mrazu. Každý se pak během cesty postará nejen sám o sebe, ale i o své nejdůležitější parťáky – spřežení psů, kteří oddaně potáhnou 90 kg plně naložených saní zasněženou krajinou.

Trasa této nezapomenutelné cesty vedoucí zhruba 200 km od polárního kruhu začíná ve městě Signaldalen v Norsku a končí ve švédském městě Väkkäräjärvi.

Přihlaste se i vy!

Nadcházející Fjällräven Polar se uskuteční od 30. března do 5. dubna 2020 a mezi dvacítkou vybraných dobrodruhů se můžete objevit i vy. Stačí nahrát svůj medailonek s videem nebo s fotkou na web polar.fjallraven.com a nasbírat co nejvíce hlasů v termínu od 14. listopadu do 10. prosince 2019.

V každém z deseti světových regionů vybere odborná porota jednoho vítěze, druhého zvolí veřejnost právě v online hlasování. Čeští adepti se o své místo na arktickém dobrodružství utkají se zájemci z Polska, Slovenska, Maďarska, Slovinska, Chorvatska, Srbska, Albánie, Bosny a Hercegoviny, Rumunska, Moldavska a Severní Makedonie.

Abyste ihned dokázali zaujmout mezi tisíci dalších zájemců, dejte si záležet a natočte o sobě krátké a výstižné video. Nemusíte vyzdvihovat svoje zkušenosti – ty pro porotu nejsou prioritní. Důležité je zajímavě ukázat, jací opravdu jste.

Nezapomeňte také na sociální sítě a oslovte co nejvíc lidí, kteří vám mohou v hlasování výrazně pomoci. Odměnou za snahu vám může být splněný sen o týdenním dobrodružství v magické krajině severské tundry.

„Ve stanu je slyšet vytí psů venku. Stáhl jsem si spacák z tváře a sledoval páru svého dechu, jak vytváří ve vzduchu bílý kouř. Stan se pomalu zahříval mou vlastní teplotou. Ve spacím pytli mám ještě plstěné indoorové boty, spodní prádlo a fleecový svetr.“

„Ještě před krátkou dobou jsem stál ve venkovním chladu, sledoval polární záři a chystal večeři psům. Za chvíli jsem se mohl soustředit na svoje vlastní jídlo okořeněné stroužky česneku,“ píše se v autentických zápiscích z předchozího ročníku Fjällräven Polar.

Zažijte neopakovatelné momenty na dalekém severu i vy. Fjällräven Polar 2020 čeká jen na vás.

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci