Vybrat tiskárnu je hračka. Zde jsou otázky, které je dobré si položit

27.10.2019 00:00   |   Komerční články
Výběr tiskárny už dávno není jenom mužskou záležitostí, nebo záležitostí toho, kdo je technicky zdatný typ. Jedná se o běžného pomocníka v domácnosti, kterého snadno vyberete i vy.

tiskárna

Postačí k tomu jenom položení několika otázek. Na ty vám přinášíme samozřejmě i odpovědi.

Inkoust nebo laser?

První otázka je celkem jasná. Je třeba si říci, na jaké tiskárně má být tiskárna postavena. V minulosti jste mohla vybírat ze tří variant. A to takových:

  • Jehličková
  • Inkoustová
  • Laserová

Doba šla kupředu a první varianta je už dávno minulostí. A tak máte na výběr laser, která dochází k nanesení a doslova nažehlení tonerového prášku na papír, nebo to mohou být inkoustové tiskárny. Zde jsou drobné kapičky inkoustu stříkány přímo na papír, kde zasychají. Obě technologie tisku mají pochopitelně svá pro a proti.

Tisk, nebo i další funkce?

Už to nemusí být jenom samostatné tiskárny, které si lze koupit. Je možné pořídit i takzvané multifunkce. Jak už napovídá sám název, jedná se o řešení, která umí hned několik věcí. Mohou nejenom tisknout, ale mohou také skenovat, kopírovat, nebo i faxovat. Je na vás, co využijete a co nikoliv. Podle toho omezte svůj výběr. Dnes jsou velkým hitem klasické multifunkční tiskárny se skenerem.

Počet vytisknutých stran za měsíc

Při výběru tiskárny by měla hrát roli také její výtěžnost. Je rozdíl mezi tiskárnou domácí, na které si čas od času vytisknete pár stránek, a tiskárnou ve firmě, která se doslova nezastaví. I zde je třeba položit si několik otázek. Hlavním porovnáním bude to, zda to bude laserová vs inkoustová tiskárna.

Dále je třeba myslet i na velikost zásobníku na papír, nebo také velikost samotných náplní. Vliv má samozřejmě i následná cena tisku.

Cena

I ta je jedním z důležitých parametrů. Rozpětí je poměrně velké a nutno říci, že ty nejlevnější modely tiskáren se dají pořídit už za částky okolo tisícikoruny. Zázraky však od nich nečekejte.

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci