Co přesně znamená metoda EFT?

25.9.2019 00:00   |   Komerční články
Zdá se vám, že vašemu životu cosi chybí? Všechno vás tak trochu míjí a nedává jasný smysl? Je čas, abyste sebrali odvahu a udělali změny. Jednu z cest nabízí EFT, neboli emotional freedom technique, technika emoční svobody.

EFT

Podle svých propagátorů a zastánců je EFT moderní a účinná metoda harmonizující lidský organismus, která pomáhá bourat naše stará přesvědčení a programy.Odstraňuje strachy a negativní emoce, které nás v životě brzdí. Emoce, které nám ubírají mnoho energie a elánu.

Kritici namítají, že jde o metodu netestovatelnou uznávanými způsoby a tím nevědeckou. Podle nich její hlavní význam tkví spíše v tom, že odvrací pozornost od traumatizujícího zážitku a tím vede k úlevě...

EFT je založena na faktu, že fyzické tělo a psychika nejsou od sebe oddělené. Naopak, jsou silně navzájem propojené a to systémem energetických drah, tzv. meridiánů, které na sebe vzájemně působí. Tyto meridiány byly objeveny a zmapovány již před 5000 lety čínskou medicínou.

Body se používají ve známé akupunktuře a akupresuře, ale také v EFT terapii. Terapeut nepoužívá jehly, ale tyto body stimuluje poklepáváním konečky prstů. Proto je metoda zcela bezbolestná, za to velmi účinná.

Pokud vás něco trápí (máte v těle negativní emoce, smutek, stres, pochybnosti nebo strach), znamená to, že máte poruchu ve svém energetickém systému. Společným hledáním vaší negativní emoce se stimulují meridiány poklepáváním, a tak celým energetickým systémem projde nová energie a porucha se odstraní.

EFT je pro každého, kdo se svým životem chce něco dělat. Kdo se chce rozvíjet. Kdo chce změnu. Ať už je to změna k lepším vztahům, zdraví, práci, nebo pocitům sám ze sebe, zkrátka k tomu, abychom se cítili vyrovnaně a šťastně.

Pokud chcete zjistit, zda je EFT vhodná i pro vás, zkuste si odpovědět na následující otázky:

  • Jsem nespokojený/á se svým současným životem?
  • Chci se cítit lépe?
  • Jsem ochotný/á udělat něco pro to, aby se věci v mém životě změnily?
  • Chci být zdravý/á?
  • Chci být šťastný/á?
  • Chci být sebevědomý/á a spokojený/á?

Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli ANO, je EFT určeno i vám. Tato metoda je tu pro každého, kdo hledá účinnou a efektivní pomoc, ale zároveň nehledá spasení či zázrak a je také ochotný pro změnu něco udělat a něco starého obětovat. Většinou staré a nepotřebné programy :) EFT je pro každého, kdo má problém a chce ho řešit.

Konzultace probíhá, že si spolu povídáme o vašem problému, hlavně vašich negativních emocích a poté tyto emoce zpracováváme poklepáváním na soustavu bodů, které jsou rozmístěné na obličeji, trupu a prstech ruky. Na akupunkturní body klienta při terapii poklepává terapeut.

Někdy k vyřešení problému stačí jedna konzultace, jindy je sezení potřeba více. Diskrétnost je samozřejmostí. Při terapii by se neměla pít káva ani jiné nápoje, které odvodňují. Voda je vodič energie a s energiemi budeme pracovat, proto je ku prospěchu, když pijete před konzultací dostatek vody.

EFT zvládne pomoci panické ataky, různé druhy fobií, nespavost, deprese, vztahy, sebevědomí, fyzické problémy, strachy a úzkosti, neschopnost otěhotnět přirozenou cestou, různé bolesti, traumata, dětské problémy, motivace a dosažení cílů, váha a přejídání.

Výhody metody EFT jsou, že je rychlá, je nebolestivá, má dlouhodobé výsledky, nepoužívá žádné pomůcky ani léky a můžete se ji snadno naučit a používat. Srovnávací studie ukazují, že zhruba 60% lidí má už po prvním použití EFT pocit úlevy a pociťují, že "něco důležitého se změnilo". Dalších 20% se cítí znatelně lépe a použijí EFT znovu k dosažení více výhod.

Tvůrcem EFT je Gary Craig, žák Dr. Callahana (zakladatel terapie TFT - Thought Field Therapy). Gary Craig terapii TFT zjednodušil a upravil. Dnes je metoda EFT používána na celém světě.

Více na eft-terapeutka.cz

PI
Zdroj foto: Anna Pašková, EFT- terapeutkaTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci