Na školní výbavu s přehledem!

21.8.2019 00:00   |   Komerční články
Prázdniny už pomalu počítají poslední dny, což pro rodiče znamená zařizování, přípravy na školu a nákup školní výbavy. Máme pro vás pár rad, jak na nic důležitého nezapomenout, a přitom dopřát dítěti vše kvalitní a za přijatelnou cenu.

Herkules, Druchema

Školní pomůcky od českých výrobců

Zorientovat se na širokém trhu školních potřeba dá pořádně zabrat. Vhodné je proto před nákupem vytvořit seznam, abychom předem věděli, co potřebujeme dítěti koupit a nenechávali se při nákupu strhnout emocemi. Ze seznamu můžeme navíc postupně odškrtávat a mít tak dokonalý přehled o tom, co ještě potřebuje dořešit a dokoupit.

Vhodné je vsadit na školní pomůcky a výbavu od českých výrobců, ideálně s letitou tradicí. Volit můžeme takové, které jsme znali jako děti, sami jsme je používali a máme je vyzkoušeny i ze svého vlastního dětství.

A byť se za kvalitu pro děti vyplatí trochu připlatit, právě osvědčení čeští výrobci jsou často zárukou, že nás nákup školních pomůcek finančně nezruinuje.

Školní výbava pro správný úchop

Správná školní výbava musí obsahovat desítky položek. Při jejím výběru bychom ale měli myslet především na zdraví našeho školáka a spíše než na módu bychom měli dbát na praktičnost a funkčnost.

U psacích potřeb je ideální volit trojhranné psací potřeby, které pomáhají se správným úchopem i tím, že díky jejich tvaru si dítě přirozeně rozloží prsty, na pero netlačí a ani nemá nepřirozeně natočenou či vyvrácenou ruku.

To je zásadní nejen pro pozdější správné psaní, ale i ze zdravotního hlediska, kdy se předejde bolesti svalů a šlach a dítě navíc není po chvilce unavené a otrávené.

Tento trend navíc podporují i výrobci dalších školních pomůcek, jako jsou lepidla (např. Herkules). Dnes už je totiž možné zakoupit i trojhranné lepicí tyčinky, se kterými se dětem jednak dobře pracuje a rovněž podporují i jemnou motoriku a nácvik správného úchopu (např. Herkules Trojúhelník).

Lepicí tyčinka by zároveň měla být i součástí výbavy penálu. Pro školní tvoření je totiž ideální, dítěti se s ní snadno pracuje, jednoduše se aplikuje, je pestrobarevná a zábavná a ani nehrozí zašpinění se od lepidla či zašpinění okolí.

Styl s ohledem na zdraví

Stejně tak i školní aktovku, která je nejvýraznější součástí školní výbavu je třeba volit především s ohledem na podporu zdraví školáka. Měla by mít rozhodně pevná a vyztužená záda, vyztužené ramenní popruhy a chybět jí nesmí ani reflexní prvky pro lepší viditelnost.

Samotný design aktovky, který je pro dítě prvořadý by však pro rodiče měl být až na druhém místě. Dobrou zprávou však je, že i požadavky dítěte a nároky rodičů se dají poměrně snadno skloubit.

Náš tip

Lepicí tyčinka Trojúhelník

Oblíbená lepidla a lepicí tyčinky Herkules přichází s novinkou ve svém portfoliu: speciální lepicí tyčinkou Trojúhelník v unikátním trojúhelníkovém tvaru. Ideální je pro děti do škol a výtvarných a kreativních kroužků a dílen, ale i na domácí nebo kancelářské lepení.

Díky posuvnému mechanismu se s ní dobře pracuje, speciální tvar umožní přesné nanesení lepidla i na okraje a špatně přístupná místa a navíc, jak potvrzují psychologové, napomáhá i se správným úchopem a podporuje rozvoj jemné dětské motoriky.

Vhodná je k lepení papíru, kartonu, kůže i dalších dřevovláknitých a savých materiálů. Děti už na první pohled zaujme svým trojhranným tvarem i díky pestrým barvám. Lepicí tyčinka Trojúhelník, kterou vyrábí Druchema, je k dispozici v klasické červeno-žluté, ale také ve žluté, oranžové, zelené a fosforové barvě.

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci