Jak snadno a rychle ošetřit ránu při úrazu

29.7.2019 00:00   |   Komerční články
Léto a doba dovolených není vždy jen idylka. Ať už na cestách, nebo při kutilských orgiích na chatě či chalupě často přicházíme k úhoně – odřeniny, pořezání a podobné šrámy. Nic nechceme přivolávat, ale je dobré se nenechat zaskočit.

HemaGel

Pády, ať už z kola nebo ze štaflí, jsou vůbec nejčastějším úrazem. Odřená kolena a zkrvavené lokte, obvykle řešíme u domácí lékárničky. Kromě dalších léků a zdravotnických prostředků by v ní neměl chybět HemaGel.

Český vynález

Unikátní český vynález, který zlepšuje hojení všech zranění, který oceňují i ve světě. HemaGel vznikl na základě vědeckého odkazu vynálezce měkkých kontaktních čoček Otto Wichterleho v Ústavu makromolekulární chemie Akademie věd, který je držitelem patentu k vynálezu ve státech Evropské unie, USA, Japonsku a Kanadě.

Mast HemaGel je vhodným pomocníkem pro ošetřování drobných poranění, jako jsou odřeniny, popáleniny, řezné, sečné rány a mírnější popáleniny. 


Poranění dlaně od lana, ošetřené HemaGelem; druhý snímek je po týdnu; třetí pak po měsíci od úrazu.

Díky patentované struktuře vyvinuté českými vědci z rány vychytává volné kyslíkové radikály a zároveň zabraňuje vstupu infekce do rány.

O polovinu doby urychlí uzdravení

Čas potřebný pro uzdravení se díky němu sníží až o polovinu oproti suchému hojení, nevytváří se strupy a při včasné aplikaci zabraňuje vzniku jizev. Výhodou je aplikace pouze jednou denně.

Gel zajistí tzv. mokrou léčbu, nebo-li mokré hojení, které v současnosti odborníci pro hojení ran doporučují nejvíce. Stabilní vlhkost totiž podporuje dělení a pohyb buněk v ráně a zároveň na postiženém místě udržuje stálou teplotu.

Procesy granulace a epitelizace, důležité fáze hojení, jsou na vlhkosti přímo závislé. HemaGel je schopen na sebe vázat sekrety v ráně, čímž zabraňuje vysušování, které způsobuje vznik klasických strupů a později jizev.

Po aplikaci přípravku HemaGel je na povrchu rány vytvořena elastická vrstva, která ránu chrání před vnějším prostředím. Zabraňuje tak dalšímu infikování a zároveň vytváří v ráně ideální prostředí pro hojení.

Ošetření HemaGelem snadno zvládnete

Ošetření HemaGelem samozřejmě zvládne i naprostý laik: Ránu nejprve očistěte od mechanických nečistot, např. prachu či zbytků předchozích léčebných materiálů. Na celou spodinu rány následně aplikujte malé množství gelu.

Gel k ní přilne a postupně absorbuje sekrety a další tekutiny z rány. Ošetřenou ránu překryjte nesavým materiálem, nejlépe mastným tylem, a následně fixujte obinadlem nebo náplastí. Drobná poranění po nanesení gelu kryjte polštářkovou náplastí. Fixační materiály by měly ošetřené místo přesahovat asi o jeden centimetr.


Zdravotnický prostředek

Díky unikátní technologii a složení se HemaGel k ráně nepřilepí a lze ho bezbolestně odstranit pouhým jemným setřením. Nanášení a převaz aplikujte podle potřeby po 24-48 hodinách, u infikovaných ran častěji. Samozřejmě ale při jakém kolik zhoršení stavu či teplotě navštivte se zraněním lékaře.

HemaGel lze použít pro všechny věkové kategorie. Nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky typu alergií, zvýšené bolestivosti apod., ani žádné jiné kontraindikace. Použití u dětí, těhotných a kojících doporučujeme konzultovat s lékařem.

Než vyrazíte na cesty nebo rekreaci na chatě či chalupě, myslete na zadní kolečka! HemaGel váš kufr příliš nezatíží, ale umí v kritické chvíli významně pomoci. Tento zdravotnický prostředek je k dostání v široké síti lékáren a také v internetových obchodech.

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci