Projekt výtvarné výzdoby v Nemocnici sester Boromejek

10.5.2019 00:00   |   Komerční články
Nadační fond Zdeňky Žádníkové ve spolupráci se společností PackWay s.r.o., která provozuje značku Blancheporte by MAGNET, v květnu předali nově upravené prostory v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského.

boromejky

Výtvarná proměna se týkala prostoru oddělení paliativní péče a čekárny pro drogově závislé do 18 let, která se nachází v bezprostřední blízkosti a je jediná svého druhu v České republice. (Na titulním snímku akladatelka fondu Zdeňka Žádníková se zástupkyněmi společnosti Blancheporte by MAGNET Danielou Jičínskou a Jarmilou Pavlíkovou)

Samotné předání nové výzdoby bylo spojené s krásnou hudbou, za níž patří obrovský dík houslovému virtuosovi Jaroslavu Svěcenému. Mistr Svěcený potěšil svou hrou nejen všechny zúčastněné při slavnostním ceremoniálu, ale vykouzlil úsměv na rtech i mnoha pacientům na pokojích


Houslový virtuos Jaroslav Svěcený doprovodil svou krásnou hudbou slavnostní ceremoniál a potěšil i pacienty na pokojích.

Vzhledem k charakteru oddělení paliativní péče, zvolil tentokrát výtvarník Libor Škrlík klidný a meditativní styl. Základní myšlenka proměny byla kombinace jemných nástěnných maleb ve tvaru lunet s přírodní tematikou a nádherných vitrážových oken z chrudimské firmy Barons.

Výzdoba čekárny pro drogově závislé děti do 18 let byla vytvořena s ohledem na věkové složení pacientů a také těsné blízkosti vchodu na paliativní oddělení. Po dohodě s personálem byl zvolen motiv hvězdné oblohy. Na stylizované mapě světa jsou nápovědy a na obloze názvy souhvězdí.

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci