Počesku: Co musíte vidět ve východních Čechách

6.5.2019 00:00   |   Komerční články
Až budete přemýšlet, kam vyrazit na výlet, vzpomeňte si na nás. Toyota a Lexus společně přináší seriál, který pomůže vymyslet program na víkend, najít zábavné cíle na dovolenou v Česku.

počesku

A pomůže nám především poznat zemi, ze které často odjíždíme na druhý konec světa, přestože dost dobře nevíme, jaké krásy se skrývají jen pár kilometrů za naším městem.

Na hokej i na hrad

První díl seriálu Počesku přibližuje východní Čechy. Kraj, kde o vaši pozornost soupeří Hradec Králové, město architekta Gočára plné parků a kultury v každé roční době, s Pardubicemi, městem perníku, hokeje, krásného Pernštýnského náměstí a nedalekého hradu Kunětická hora. Mimochodem, přes léto se přímo v areálu hradu konají představení Východočeského divadla.


Automatické mlýny v Pardubicích

Jedním z novějších pardubických cílů jsou skvostné Automatické mlýny, v jejichž areálu vzniká jedna nová kavárna za druhou.

Historická i moderní Litomyšl

Kromě nich tu také je Litomyšl, historická, a přesto čím dál modernější. Vydejte se do místního renesančního zámku (na snímku) a v jeho zahradách pak obdivujte sochy Olbrama Zoubka.


Zámek Litomyšl

Pro ještě větší dotek současnosti zajděte k minimalistickému kostelu z roku 2010, jehož autorem je architekt Zdeněk Fránek. Pokud jste spíš fanoušci historie, zaujme vás barokní Kostel Nalezení svatého Kříže ze začátku 18. století.

Česká nej

Jestli vás zajímají česká nej, zajeďte si do Vysokého Mýta (titulní foto), kde je největší čtvercové náměstí v republice.


Kostel ve Slatině

Krásnou zastávkou je i nedávno obnovený kostel svatého Petra a Pavla ve Slatině u Vysokého Mýta. Zajeďte sem až za tmy - bývá krásně nasvícený.

Sečská přehrada

Milovníci přírody se mohou vydat do okolí Chrudimi - k Sečské přehradě. Projeďte ji na lodičce nebo šlapadle úplně celou - od koryta řeky Chrudimky až k přehradní hrázi. Kousek od ní si dejte siestu na kouzelném ostrůvku. Krásný výhled na něj je z nedaleké skály, od zříceniny hradu Oheb.


Sečská přehrada

Léto pod stanem, víkend na rybách

Na český road trip se sbalte do Corolly Tourig Sports. Do ní se přehledem naskládají nejen děti a všechny jejich nezbytnosti, ale třeba stan nebo rybářské náčiní - přímo u Sečské přehrady je kemp, a rybolov je tady povolen.

Autory seriálu Počesku jsou David Broda a Jonáš Mejtský, autorem fotografií Lukáš Wagneter/Toyota a Lexus. Pro více užitečných tipů sledujte Facebook nebo Instagram

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci