Kytice pro maminku

11.5.2019 00:00   |   Komerční články
Každá žena miluje květiny a největší radost jí vždy udělá kytice darovaná z lásky. V období, kdy příroda na všechny strany rozdává důkazy o tom, že květen je nejkrásnějším měsícem v roce, slaví v Česku svátek všechny maminky.

luka:sh

Den matek, jehož oslavy u nás tradičně připadají na druhou květnovou neděli, se přiblížil, tak nezapomeňte mamince poděkovat za její péči, pochopení a starostlivost.

Od dětství si pamatujete, že vaše máma má nejraději růže nebo gerbery? Proč to letos nezkusit jinak? Určitě bude mile překvapená, když jí nečekaně obdarujete kyticí podle letošních trendů. Uvázat ji můžete sami nebo s podporou nadšených floristů v květinové dílně a obchodu květinami luka:sh na pražských Vinohradech. A vaše maminka se bude z kytice těšit dvojnásob. Pozná, že jste do ní vložili kus sebe.

„Roku 1914 byl Den matek uznán v USA jako celostátní svátek. Po světě se slaví různě. V Čechách se slaví právě po americkém vzoru,“ upřesňuje Lukáš Tvrdý, spolumajitel značky luka:sh.

Na zahradách dokvétají jarní květy. Konvalinky jsou už v přírodě rozkvetlé, čím dál častěji jsou na záhonech vidět trvalky (bergenie, koniklec, Phlox, trávničky, Lithodora). Květiny se dávají romantické, jako projev vřelých citů k mamince.

„Oblíbené jsou krom tradičních květů i lisiantus, pivoňka, či pryskyřník. Určitě zapůsobí jemná květina v lučním looku v pastelových barevných tónech,“ dodává Lukáš Tvrdý.

lukash.floristTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci