S přípravou nejkrásnějších svátků vám rád pomůže Kores

13.4.2019 00:00   |   Komerční články
Velikonoce máme rádi všichni, ale milují je hlavně děti. Jarní paprsky, probouzející se příroda a do toho dobrodružství a zábava při pomlázce, velikonoční beránci, mazanec a další dobroty! A navíc tomu všemu předchází výzdoba, především zdobení vajec.

kores

Děti samozřejmě nejvíc baví zdobení velikonočních vajec, vymýšlení motivů a zkoušení různých stylů dekorací a „kreslení“ na vejce. Trochu jim pomůžeme, to jistě. Ale hlavně je podpoříme tím, že jim připravíme barvy, lepidla a další nezbytnosti, které nabízí Kores, tradiční rodinný podnik vyrábějící kancelářské a školní potřeby.

A také bychom mohli opustit běžné barvení vajec a vymyslet pro nejmenší něco nového, tvůrčího a zábavného. Hlavně pro spoustu legrace a pocit, že velikonoční vejce jako my už nikdo jiný mít nebude!

Stejně jako se děti nemohou o Vánocích dočkat Ježíška a dárků pod stromkem, o Velikonocích se nemohou dočkat společného zdobení vajec. Zdobení pro ně představuje zábavu, tvůrčí činnost, napětí, zda se vše povede podle jejich představ, i radost ze spousty barev a možnost „beztrestně“ zašpinit sebe i okolí.

Rozpouštění práškových barev s octem už není in a také nemusí být víc barvy na dětech, než na vejcích. Klidně můžeme zkusit temperové barvy. Není nic jednoduššího, než barvy koupit a pustit se do toho.

Témperas - temperové barvy v 12 intenzivních odstínech s vysokou krycí schopností, snadno mísitelné a ředitelné vodou, ideální do školy i pro volný čas. Unikátní patentovaný omyvatelný obal, který lze uchopit jako malířskou paletu. Lze použít na papír, karton a plátno.

Pro ty nejmenší můžete použít metodu omalovánky – na vajíčko nakreslíme fixou obrázek a jeho vybarvení nechme na fantazii potomků.

S tvorbou malovaných velikonočních vajíček, ale i s vytvářením dekorací velmi účinně pomohou třpytivá lepidla Glitter Glue. Jde o vysoce kvalitní lepidla se třpytným efektem pro dekorativní a kreativní tvorbu.

Jsou pro děti velmi vhodná, protože nejsou toxická, neobsahují rozpouštědla, ani kyseliny. Lepí vše od papíru po keramiku, jsou použitelné na sklo a v neposlední řadě rodiče ocení, že jsou dobře smývatelná a snadno vypratelná.

Třpytivá lepidla Glitter Glue jsou opatřena rychlouzávěrem, aby nevysychala. K čisté a rychlé aplikaci napomůže precizní hrot.

Možná vám bude bližší práce s voskem – pak můžete sáhnout po barevných voskovkách. Pro přímé kreslení je lepší vajíčka trochu nahřát, aby se na ně vosk z pastelky nalepil.

Pro větší děti je praktičtější opačná metoda: nad svíčkou opatrně nahřát hrot voskovky a vajíčko nebo kraslici vymalovat postupně metodou vytečkování.

Jakmile budete mít celé vajíčko nabarvené, začněte jím pomaličku nad svíčkou otáčet. Vosk se začne rozpouštět a vytvoří tak krásné vzory.

Povoskované vajíčko necháme pořádně zaschnout a pak je ubrouskem pořádně vyleštíme aby se krásně lesklo.

Ovšem na Velikonoce se nezdobí jen vajíčka. Bez povšimnutí nezůstávají obvykle okna a dveře. Zajíčci, veverky, nejrůznější květy i samotná malovaná vajíčka na nich upozorňují, že máme právě nejkrásnější jarní svátek.

Pro jednotlivé obrázky lze použít různé dětské vystřihovánky, ovšem rodiče s výtvarným talentem jistě rádi pomohou nakreslit zvířátka, stromy a květiny vlastní rukou.

Přicházejí další ne právě lehké disciplíny – vystřihování a nalepení postaviček a další obrázků na sklo. K vystřižení rozhodně nedávejte dětem nůžky na manikúru, při zapálení do práce by se mohly zranit. Doporučujeme dětské nůžky se zaoblenými rohy, vybrat si můžete z několik druhů.

Kamenem úrazu už nemusí být ani nalepení papírových vystřihovánek na sklo. Běžná lepidla ale přinášejí několik úskalí – buď po vytvrzení obrázek odpadne, nebo jde lepidlo ze skla velmi špatně odstranit.

Ideální v tomto případě jsou známé lepící tyčinky Kores, vybrat si můžete z několik druhů a typů. Například Lepicí tyčinka Dráček nabízí čytři atraktivní motivy Dráčků, a stejně jako ostatní neobsahuje rozpouštědla, kyseliny, je netoxická, lepí trvale za 60 sekund a lepidlo je snadno vypratelné studenou vodou.

Kromě lepicích tyčinek Kores vyrábí a nabízí i tekutá lepidla, např.: White Glue - bílé PVA lepidlo, Eco Glue - univerzální lepidlo nebo Glufix. Mimo jiné, jsou tato tekutá lepidla i společně s třpytivými lepidly Glitter Glue vhodné na výrobu domácího slizu.

Kores pro vás připravil k přivítání nadcházejících velikonočních svátků velikonoční šablonu s ptáčkem (najdete ji ZDE).

Děti si mohou vybarvit ptáčka jakkoli budou chtít a zanechat vzkaz pro svou rodinu a přátele. Náš ptáček má rád nezdravé jídlo, ale ten váš může požádat, o co chce!

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci