Velikonoční trendy dekorace z živých květů

9.4.2019 00:00   |   Komerční články
V jakém duchu se ponesou letošní trendy Velikonoc? Hlavní roli hraje přirozenost a čistota, doplněná jednobarevnými tóny jemných odstínů v akcentu s korálově červenou, podtržena v náznaku kovovým zlatým třpytem.

lukash

I když se může zdát, že zlatá barva není pro velikonoční svátky typická, stála na úplném počátku a u zrodu velikonočních vajec, a byla dokonce spjata s Ježíšem.

Barvou roku 2019 je korálově červená, která je předurčena objevovat se nejen v módě, ale i ve všech oblastech interiérového designu.  Jde o odstín červené s podtóny oranžové a zlaté.

Tedy teplá a hřejivá barva, která se lehce propojí s přírodním floristickým materiálem.

To mohou být napučelé větvičky trnky,  větvičky robustního pámelníku bílého (Symphorycarpus albus), který je ve své struktuře velmi dekorativním materiálem, doplněné květy cibulovin řebčíku kostkovaného a bílého - Fritillaria Meleagris spolu s pryskyřníky (Ranunculus) a křehkou  krásou anemonek.

Do široké čeledě pryskyřníkovitých (Ranunculaceae) patří i čemeřice (Helleborus), pocházející především z Evropy a Asie a nabízející velmi pestrou škálu barev.

Ale proč se omezovat trendy? Jaro a Velikonoce jsou veselé a hravé. Takové Frenchtulips jakoby vlající svou váhou květů ve větru jsou pro velikonoční dekoraci jako stvořené.

Obdobně je na tom i Ornithogalum Dubium, které v aranžmá vydrží velmi dlouho, jak postupně jeho květy dokvétají.

lukashTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci