MDŽ a floristické trendy? Květina darovaná z lásky!

7.3.2019 00:00   |   Komerční články
K symbolům oslav Mezinárodního dne žen patří tradičně květiny jako něžný projev úcty a lásky.

květiny

O tom, že květina je klíčem k ženskému srdci, ať je to tulipán, růže, exotický květ či jen svazek nakvetených větévek a listů, se polemika vést nemusí. Květinou dokážete, že si žen vážíte, že je vnímáte… Každá žena má tu svoji oblíbenou a právě tou jí uděláte největší radost.

Dřívější oslavy MDŽ byly doprovázeny rudými karafiáty „ozvláštněnými“ snítkou asparágusu a jejich cesta zpět na výsluní je tím stále ještě poznamenaná.

„Odpusťme minulosti prznění vkusu a určitě i karafiátům! Ve floristice mají jistě své místo, je to relativně levný květ, který má dlouhou životnost a pestrou paletu barev a jejich kombinací. Osobně preferuji spíše jednobarevné druhy, ale samozřejmě záleží na vkusu každého,“ říká florista Lukáš Tvrdý.

„Ze zkušeností vím, že v tento den se nejvíce prodávají tulipány, narcisy, růže, gerbery, eustomy i karafiáty,“ dodává spolumajitel květinové dílny Luka:sh, která sídlí na pražských Vinohradech.

Při výběru květin se nebojte být odvážní a kreativní. Zkuste občas, a nemusí to být jenom na MDŽ, překvapit svoji vyvolenou neobvyklou vazbou z květů, které od vás ještě nikdy nedostala.

Nezapomeňte ani na hrnkové květiny. Některé ženy je milují i proto, že se z nich mohou těšit delší dobu. Teď v předjaří je to také milý způsob, jak mít doma svoji malou zahrádku.

Trendy se obměňují s každou novou sezónou, ale nikdy neuděláte chybu jakoukoliv květinou, kterou darujete z čisté lásky.

lukash.floristTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci