Jedinečná terapie v České republice

11.9.2018 00:00   |   Komerční články
Karlovy Vary jsou proslulé svými léčivými prameny a lázeňskou péčí, jež je dokáže maximálně využít pro lidské zdraví. Nyní zde mohou zájemci využít v české republice zcela jedinečnou terapii, která využívá k ozdravení těla i psychiky celostního programu. Dostupný je pouze ve VITAL HOTELU VILLA RITTER.

Jedinečná terapie v České republice

VITAL HOTEL VILLA RITTER je nádherný komorní lázeňský hotel z konce 19.století s překrásnou historickou architekturou. Nachází se ve výstavní čtvrti West End, která skýtá veškeré výhody ozdravného pobytu. I když je odtud do centra Karlových Varů s jejich prameny, obchody a čilejším lázeňským životem co by kamenem dohodil, už při příjezdu k Vital hotelu Villa Ritter vás zdejší prostředí upoutá malebnou architekturou, množstvím zeleně a hlavně poklidnou atmosférou.

Pro odpočinek a regeneraci sil je Vital hotel Villa Ritter vskutku to pravé. Vedle klasických lázeňských procedur tu pro své hosty nově přichystali zcela unikátní a v České republice jinde nedostupnou celostní ozdravnou proceduru.

Podobné, avšak ne zcela totožné terapie je možné najít jen na několika málo místech ve světě. Unikátnost celého programu spočívá v komplexní celodenní péči o klienta, jak z hlediska výživy, tak i pohybu a psychické vyrovnanosti. Orientuje se hlavně na pocity klienta a snaží se ho vést k přirozenému životu v souladu s okolím a vlastními potřebami.

Na zdraví hostů v rámci celostního programu působí rozličná tělesná cvičení, příjemné techniky k uvolnění mysli a výtečná výživa. Klienti si vedle dalších cvičení budou moci projít například Gravitační vlnovou gymnastikou.

Mysli, zahlcené množstvím podnětů ulehčí mimo jiné psycholingvistickým detoxem a své zdraví podpoří rovněž vitarijánskou kuchyní, která svou úpravou jen do 42 oC zachová v pečlivě vybraných složkách stravy všechny důležité a prospěšné živiny.

K dobrému fyzickému a psychickému pocitu pomůže navíc očistná kůra, jejíž průběh lze rozdělit do dvou linií (pasivní a aktivní) a která se zaměřuje na čtyři oblasti vnitřního očištění lidského těla – játra, žlučník a střeva, plíce a ledviny společně s kůží.

Přirozenou součástí celostního ozdravného programu je pitný režim „ušitý“ každému z hostů na míru podle jeho zdravotních potřeb. Hlavní složkou pitné kůry je přirozeně léčivá karlovarská minerální voda.

Rozmanitý jídelníček založený na vitarijánské stravě zachovává zdejší pravidlo přípravy nápojů ze surovin od těch nejlepších místních a evropských dodavatelů.

Navíc je obohacen o speciální recepty z bylinek rodinné farmy z Krušných hor, které jsou využívány výhradně na čaje. Menu sestavuje zkušený šéfkuchař s dietní terapeutkou a jedná se opravdu o výtečné a exkluzivní pokrmy.

Po celou dobu pobytu se každému z hostů dostává maximální individuální péče. Součástí pobytu je vstupní, kontrolní a výstupní vyšetření využívající několika technologií – analýza struktury těla, vyšetření živé kapky krve, kapilárů, moči, i analyzátor srdečního rytmu, vyšetření očí a jiné pomocné metody, které pomohou lékaři správně ohodnotit celostní stav organizmu.

Právě na základě kondice a dispozic klienta je unikátní celostní program pro každého specificky upraven, aby byl pro něj co nejúčinnější.

Program je možné absolvovat v několika časových variantách. Nejkratší kůra trvá 10 dnů, delší 14 dnů, avšak nejvýhodnější délka trvání programu je z hlediska důkladného ozdravení nastavena na tři týdny.

Jedním z cílů programu je naučit hosty novým životním návykům, které by po ukončení pobytu mohli snadno začlenit do své každodenní rutiny, a v důsledku toho zkvalitnit svůj život z dlouhodobého hlediska.

VITAL HOTEL VOLLA RITTER poskytuje vynikající zázemí pro relaxaci i lázeňskou péči. Nabízí 18 luxusně vybavených pokojů s pěknými výhledy do okolí, wellnes zónu, opravenou zahradu, raw restauraci, parkování především se jedná o jedinečnou oázu klidu a zdraví v nejexkluzivnější části Karlových Varů.

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci