Atraktivní kráska, která šetří životní prostředí

19.3.2018 00:00   |   Společnost
Kočár, který šetří životní prostředí. Tak jsme si soukromě nazvali vůz Kia Optima Plug-in Hybrid, kterou jsme měli možnost vyzkoušet.

KIA

Atraktivní kráska s elegantními tvary doplňuje rodinu modelové řady Optima, a oproti jejím předchůdcům má některá unikátní optická vylepšení, které podtrhují její elegantnost. Je to manažerské auto, které má oblibu u firem i u soukromých zákazníků.

Vnitřní komfort je vidět na první pohled. Vyhřívaný volant, přední i zadní sedačky, elektricky nastavitelná sedadla vpředu či systém udržování jízdního pruhu s pokročilým tempomatem. Samozřejmě nechybí sledování mrtvého úhlu.

Bezpečnost vozu doplňuje sada bezpečnostních asistentů – např. přepínání dálkových a tlumených světel či autonomní nouzové brzdění. Dotyková obrazovka a navigace je rychlá, lehce a srozumitelně ovladatelná.

Řidič i spolujezdci mají dostatečné množství prostoru na pohodlné sezení a tak i po dlouhé cestě není člověk unavený. Cestu si můžete zpříjemnit hudbou s kvalitním poslechem audiosystému Harman Kardon s deseti reproduktory.

 

Ticho se cení

Ocenili jsme tichý motor, občas si při čekání ani nevšimnete, že běží. Auto je velmi dobře ovladatelné i při své délce 488 cm.

V roce 2016 to bylo vůbec první vůz značky Kia, který se mohl pochlubit pokrokovým řešením hybridního pohonu typu plug-in a vnějším nabíjením.

V dnešní době je Optima jedním z modelů stále se rozšiřujícího portfolia „zelených vozů“ značky Kia. Jde o nízkoemisní model, který ujede až 54 kilometrů čistě na elektrický pohon, tedy s nulovým dopadem na životní prostředí.

Kia a Nadace Naše dítě

Již osmým rokem pomáhá společnost KIA MOTORS CZECH spolu s Nadací Naše dítě tam, kde je to nejvíce potřeba. V rámci této spolupráce putuje padesátikoruna z každého prodaného auta na projekty nadace určené především na pomoc rodinám s autistickými dětmi a nyní nově i na děti postižené dětskou mozkovou obrnou.

Při rostoucích prodejích značky KIA, které za rok 2017 dosáhly 9 231 aut, tak nadace obdržela 461 550 korun, což je nejvíce v dosavadní historii partnerství. Celkem již Kia přispěla na pomoc ohroženým dětem více než 1,8 miliónem korun, které nadace využila na podporu již více než 60 projektů.

mv
Foto KIA MOTORS CZECH


LÁZNĚ MŠENÉ ZVOU
DO DĚTSKÉHO POKOJÍČKU

Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci