Zkuste kanárské omáčky, které se nevaří

28.2.2018 00:00   |   Vaření - ČLÁNKY O VAŘENÍ A JÍDLE
Možná si při grilování vzpomenete na dovolenou na Kanárských ostrovech a ještě cítíte na jazyku příjemnou chuť zdejších speciálních omáček. Mojo rojo i mojo verde si ale můžete udělat i sami.

kanary

Mojos jsou nevařená omáčky, snad každá místní hospodyně umí nějakou svoji speciální, i v restauracích nabízejí nekonečně odrůd dvou základních typů – mojo rojo a mojo verde. Konzumují se s rybami, masem a zejména bramborami. Na grilovanou zeleninku pro vaší party budou jako mana nebeská...

  • Mojo rojo – červená omáčka připravená z paprikových lusků, chilli, feferonek, česneku, olivového oleje a octa – hodí se k masu.
  • Mojo verde – zelená omáčka připravená z olivového oleje, zelené petrželové natě, koriandru a octa – podává se k rybám.

Každý z receptů je k naplnění omáčníku nebo misky asi čtyřmi decilitry omáčky, což stačí čtyřčlenné rodině k obědu. Když trochu omáčky zůstane, nebo jste si jí udělali více, zakryjte ji a dejte do lednice. Mojo v ní vydrží až čtyři dny.

Mojo Rojo

Připravíme si 2 lžíce vinného octa, 2 lžíce olivového oleje, 6 stroužků česneku, nadrcených, 1 lžičku drceného kmínu, 1 / 2 lžičky oregana, 3 plátky toastového chleba, 2 šálky nakrájené červené papriky, 2 lžičky krájených pražených mandlí, 2 lžíce sladké papriky, 1 / 2 lžička pepře (podle chuti), 1 / 2 lžička soli.

Postup: V robotu umixujeme ocet, olej, česnek, kmín a oregano, poté přidáme papriky a mandle a pokračujeme do hladké kaše.

Toastový chléb nakrájíme na kostičky a osmahneme.

Přidáme chléb, papriku, pepř a sůl do mixeru a mixujeme na pyré. Pokud je omáčka hustá, naředíme ji trochou vody.

Mojo verde

Potřebujeme: 2 polévkové lžíce jablečného nebo vinného octa, 2 polévkové lžíce extra panenského olivového oleje, 6 stroužků česneku - drceného, 1 / 2 šálku čerstvých lístků koriandru, 1 / 2 šálku čerstvé petrželky, 2 šálky nakrájené zelené papriky, 2 lžičky krájených opražených mandlí, 3 plátky francouzského chleba, 1,5 cm tlusté, nakrájené na kostičky a lehce opečené, 1 pálivou chilli papričku, hrubě nasekanou, 1 / 2 lžičky soli

Postup: V robotu rozmixujeme ocet, olej, česnek, lístky koriandru a petržel. Přidáme papriky a mandle a necháme umixovat do hladkého pyré. Poté přidáme kostičky chleba, papričku a sůl a opět mixujeme do hladka. Pokud je omáčka příliš hustá, zředíme ji trochou vody.

Papas arrugadas con mojo

Kanárskou specialitou, kde mojo nemůže chybět, jsou papas arrugadas, čili vrásčité brambory. Na Kanárských ostrovech mají sice drobnější, ale velice chutné žluté brambory. 

My si vyberme prostě z těch našich poněkud menší, důkladně je omyjeme, neloupeme. Kanářané je původně vařili v mořské vodě, tu si vyrobíme jednoduše tím, že do litru vody nasypeme hrst soli.

Brambory ve slané vodě uvaříme, vyndáme a neloupané servírujeme. Na slupce bývají patrné stopy bílé soli. Na stole už jsou připravené misky s mojo rojo a mojo verde – můžeme se do té dobroty rovnou pustit!

boh

Pošlete nám recept na svoji specialituPŘIDAT Máte oblíbené jídlo a rádi je vaříte druhým?
Podělte se s námi


Diskuse: Zkuste kanárské omáčky, které se nevaří

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci