Strach z klíšťat je přehnaný

30.5.2017 00:00   |   Komerční články
Okolo klíšťat panuje celá řada mýtů. Všichni díky reklamě znají klíšťovou encefalitidu a logicky se této nemoci obávají.

Joalis

Nikdo však již nevaruje před dalším nebezpečím, a tím jsou borrelie.

Jaká je pravda o klíšťové encefalitidě

Je-li člověk zdravý a netrpí poruchou imunity, po nákaze virem klíšťové encefalitidy proběhne imunitní reakce, která virus rychle zlikviduje. Obrovská výhoda = při nákaze vzniká doživotní imunita. Reklama je cílena hlavně na děti.

U zdravých dětí však nákaza probíhá lehce a ve skutečnosti onemocní jen mizivá setina procenta dětí. Klíšťovou encefalitidu nejčastěji prodělávají starší lidé nad padesát let a zejména lidé s chronickými problémy a oslabenou imunitou; přibližně 20 % z nich má další následky.

Očkovat, nebo neočkovat?

Z hlediska dlouhodobého zdraví je mnohem přirozenější, aby se dítě setkalo s nákazou a vytvořilo si trvalou imunitu.

Pokud dítě necháte naočkovat proti viru klíšťové encefalitidy, musíte pravidelně v několikaletých intervalech podstoupit přeočkování, aby byla zachována imunita proti němu.

Borelióza – rafinovaný nepřítel

Nákaza borreliemi je mnohem častější než nákaza virem klíšťové encefalitidy. Chronická borreliová infekce způsobuje celou řadu problémů a je mezi lidmi velmi rozšířená.

Na rozdíl od klíšťové encefalitidy se po setkání s boreliemi nevytváří trvalá imunita. Borrelie parazitují ve všech typech buněk a tkání.

Borrelie se váží a pronikají do buněk tvořících vazivo fibroblastů a fibrocytů. Jsou rychle roznášeny dále do organismu a napadají orgány, jako jsou játra, slezina, chrupavky, ale i nervový systém.

Při akutní fázi boreliózy je lepší podstoupit léčbu antibiotiky. Antibiotika jejich množení pozastaví. Je vhodné, aby tato akutní fáze byla doprovázena podáním přípravku Joalis Spirobor.

Při podání antibiotik dochází k vytváření mikrobiálních infekčních ložisek a podáním preparátů se zamezí jejich masivnímu vzniku.

Ať už se jedná o klíšťovou encefalitidu nebo boreliózu, v obou případech je na prvním místě imunita. S navrácením harmonie do organismu a udržením imunitního systému ve výborné kondici pomůže dlouhodobá a přesně cílená detoxikace.

Marie Vilánková
www.joalis.czTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci