Tip na aktivní dovolenou: Léto v Gasteinu

17.5.2017 00:00   |   Komerční články
Patříte mezi ty, kteří mají rádi aktivní dovolenou? Přinášíme vám tip právě na takovou dovolenou.

Gasten

Uprostřed impozantního panorama Vysokých Taur, nejmohutnějším masivu rakouské části Východních Alp, kde již po staletí prýští ze skály léčivá termální voda, se rozprostírá Gasteinertal s mnoha přírodními poklady a čistým horským vzduchem.

Údolí dávají výraznou podobu tři místa. Starobylá vesnička Dorfgastein, ideální pro rodinnou dovolenou, alpské lázeňské městečko Bad Hofgastein a Bad Gastein se svou impozantní architekturou z období „Belle Époque“ (1890-1914).

Léto v Gasteinertalu, to jsou tradice i současnost. Překrásná turistická oblast v neporušené přírodě nabízí rekreantům kromě pestrých možností sportovního vyžití také moderní termální lázně, wellness, péči špičkových lázeňských center a mnoho zajímavých akcí.

Gasteinertal je ideálním výchozím bodem pro turistiku všeho druhu. Od „family friendly“ výlety až po vysokohorské výpravy. Více než 350 kilometrů skvěle značených tras vede překrásnou alpskou krajinou, přes impozantní ledovcové oblasti Národního parku Vysoké Taury nebo po dávných stezkách zlatokopů.

Na téměř padesáti obydlených salaších je možné od června až do pozdního podzimu ochutnat domácí speciality místních sedláků. Patří mezi ně především sýry, chléb nebo šunka. Mnoho pastvin je tu přizpůsobených i malým dětem.

Díky gasteinským lanovkám jsou snadno dosažitelná i místa vysoko v kopcích. Gasteinertal nabízí také ideální podmínky pro dovolenou na kolech. Pohodové trasy jsou vhodné pro celou rodinu, najdou se zde ale i náročné terény přes kameny a kořeny pro zdatné bikery.

Sportovní události jako například FIS Světový pohár ve snowboardingu, WTA tenisový turnaj nebo Red Bull Playstreets každý rok dokazují, že není Bad Gastein žádnou ospalou vesničkou, ale pulzující oblastí plnou života.

Novou oblíbenou atrakcí je tu od roku 2015 lanová skluzavka s názvem Flying Waters. Vede přes údolí a dává zájemcům možnost užít si z ptačí perspektivy fascinující kulisy města s překrásnou architekturou a impozantním vodopádem.

V provozu je nejen v létě, ale také v zimě. I když určitě stojí trochu přemáhání viset jen na laně a letět vzduchem, jde o ultimativní adrenalinovou nálož. Jízda je pak ale vzrušující a slastná zároveň.

Visutý most,  výhledy, termální lázně

V horách v Gasteinertalu jsou zaručeny doslova vrcholné zážitky. 140 metrů dlouhý visutý most na vrchol Stubnerkogelu ve výšce 2300 metrů je nejvýše položeným visutým mostem v Evropě. Je celoročně přístupný a vede přes 28 metrů hlubokou propast.

Přímo naproti se nachází atraktivní vyhlídková plošina „Glocknerblick“ o průměru sedm metrů. Vyhlídka je vytvořena především z oceli a dřeva. Zájemcům, kteří se odváží jít až nahoru, otevírá fantastický výhled na rakouskou nejvyšší horu Großglockner (3798 m).

Gasteinertal nabízí jedinečnou koncentraci blahodárných termálních lázní. Alpské termální lázně v Bad Hofgasteinu a Skalní termální lázně v Bad Gasteinu jsou od sebe vzdáleny ani ne osm kilometrů. Léčivá termální voda dopřává regeneraci těm, kteří hledají klid a odpočinek, ale také aktivním hostům po celodenním pohybu v gasteinských horách.

Novinka od července 2017 

Alpské termální lázně v Bad Hofgasteinu poskytují na ploše 32 000 metrů čtverečních zábavu a odpočinek pro všechny návštěvníky. Od července 2017 zde přibudou ke koupání dvě jezera s termální vodou.

Menší má vodní plochu 370 metrů čtverečních, větší 1300 metrů čtverečních. Obě jezera jsou každý den zásobována čerstvou vodou. Ta je čištěná pouze biologickými filtry, takže neobsahuje žádné chemické přísady jako například chlor.

Větší z obou jezer nabídne v létě dostatek místa pro různé aktivity jako například plavání v padesátimetrových dráhách, stand up paddeling a v určitých časech i jógu na březích. Menší z jezer je ideální zejména pro odpočinek po návštěvě nové sauny s výhledem na jezero.

V areálu lázní najdou hosté také rozmanité tematické sektory. Některé z nich jsou zaměřeny například na relaxaci, další na rodiny, na ženy, na saunování, jídlo a podobně. Kromě toho zde návštěvníci mohou využít kosmetické služby, rehabilitace nebo cvičení. 

Plus pro vaši dovolenou

Gasteinská karta „Gastein Card“ dává svým majitelům mnoho výhod. Zahrnuje totiž slevy a zvýhodněné služby v celém údolí. Všechny tři rekreační oblasti je tak možné do detailů prozkoumat. Slevy jsou od 10 až do 50 %.

Záleží pouze na hostech, o co mají největší zájem. Můž to být například profesionální horolezecký kurz, rýžování zlata, nebo odpočinkový den v oblíbených gasteinských termálních lázních. S Gastein Card se dá z dovolené vytěžit co nejvíce.

Další informace na card.gastein.com.

reTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci